| PredatoR a întrebat:

Doberman sau Rottweiler? Ce va place mai mult? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| alinutzaaa a răspuns:

Rottweiler pentru ca se ataseaza mult mai mult de stapan si este un caine foaaaarte iubitor! Totodata un caine sensibil, inteligent si loial ar trece si prin foc pentru stapanul lui, iar asta ti-o spun din proprie experienta! Totusi, dezavantajul este ca speranta de viata a acestei rase este de 10-12 ani, si e foarte dureros sa il pierzi. Al meu a murit acum o saptamana de cancer osos. sad

| sebymafia1214 a răspuns (pentru alinutzaaa):

Imi pare rau pentru tine...

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Doberman, e mai elegant...

| pwp a răspuns:

Ambii!
ador cainii love struck

| Viviannnnnna a răspuns:

Rottweiler :X
1)sunt niste scumpi puppy dog eyes!
2)se ataseaza de stapan repede :X
dar este un dezavantaj...
are o memorie foarte dezvoltata laughing thinking
si tine minte orice...de aceea trebuie sa te comporti cat mai frumos cu el cand e mic.
P.S. NICIODATA SA NU IEI UN CAINE ADULT DE LA CINEVA...NU SE STIE CUM A FOST CRESCUTwinkingwinking

| skanduraaa a răspuns:

Rottermanrolling on the floor like a bossb-)

| Shine_1620 a răspuns:

Doberman
de ce?
Este elegant
Este mult mai inteligent
Se ataseaza foarte repede de stapan