| anonim_4396 a întrebat:

SALUT TPU! Scuzati categoria, dar vreau si eu niste statusuri triste, cu rime, din dragoste.Stiti,dupa ce aflati ca iubita v-a inselat. Ceva sa o doara inima cand le va citi.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Lungu_Gabriela_1990 a răspuns:

Stii, poate acum nu te doare, si vei rămâne o vreme nepăsătoare, eu astept momentul in care te va doare. happy

| SkittellS a răspuns:

Buna.imi pare rau pe ce ti s-a intamplatsad

Am intrebat-o ce-i cu ea,
Si m-a privit in ochi cu bagare de seama,
Incercand sa-si dea seama ce-nseamna, intrebarea mea,
Si daca nu cumva, ar fi mai bine sa nu raspunda la ea...
Si s-a oprit din a aluneca, stergandu-si lacrimile cu maneca,
Spunandu-mi ca n-are nimic,
De parca n-aveam dreptul sa-i stiu suferinta...
Mi-a spus ca e doar suparata un pic.

Inca mai astepti si te intrebi unde e fata, dar pana vine ea se schimba si data.

Probabil ca la chemarea mea in ploaie nu vei mai raspunde Vei trece pe langa mine cu privirea jos si vei numara pietrele ude sigh.

Tu m`ai inselat si te-am iertat. Dar de data asta nu te mai iert Rana e prea adanca in piept

Eu ti-am dat.rau imi pare. jumatate din inima mea. Tu in schimb vorbe goale, si nu te mai pot ierta

Şi-mi zic "Aş vrea să-i spun ceva... Da, nu e vina ta, tot ce se-ntâmplă e sortit să fie
aşa… cu sau făra ea"

Uneori facem lucruri ce apoi le regretam,dar trecutul n-avem cum sal schimbam!

Putem sa-ncercam dar e in zadar,cel mai urat e ca gresesti pe plan sentimental.

A ramas o amintire ce-a fost intre noi,viata mea merge inainte cu sau fara tine!

Orice e posibil vreau să fie clar! Ai un plan? O s-ajungi unde vrei să fie clar! Ai un vis? Poa' să fie real să fie clar! Nu e clar? O mai spun înc-odată să fie clar!"

Cateva vorbe dulci ce mi-au ramas ca amintire,Cateva sperante, m-au facut sa cred in tine!

O singura inima, un singur suflet ranit,Intr-o lupta cu viata, si cu tot ce am iubit

Mii de scuze spuse, puse cu rost intr-un context prost,viata cand o iei, o iei gratis da' o dai contra cost!

Fericirea-i cantarita in baloane de sapun,Ele se sparg cand visele ti se prefac in scrum.

Nu pot uita privirea ta
Mereu o visez, nu ma satur de ea
Si cand mi-e dor
Ea zboara usor
Te-aduce la mine...
In inima mea.

Seara de vis
Candva ne-a promis
Ca nimic nu va schimba
Niciodata dragostea.

Soapte fierbinti si dulci in fiecare noapte,
Mi'e dor de tine si te vreau aproape.
Mi'e dor de tine, mi'e dor de tine, din 7 zile, 7 imi lipsesti
Mi'e dor de tine, mi'e dor de tine si cerul plange cand tu nu esti.

Am Facu Atatea Ptr Tne Si U. Uite Cum Faci Cu Mne.Sa Te Schimb Am Incercat Si Cat mi-ai Greshit Mereu te-am Iertat.Am Facut Mereu Numai Sa Ne Fie Bn Si U Te`ai Gandit Numai La Tne

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
sper ca ti-au placut! pup