| DongYiLove a întrebat:

Buna vreau si eu niste statusuri triste, de dragoste [fundita] scuze categoria big grinbig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| unCalutz a răspuns:

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC!

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….

Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happy si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine…

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide

Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine

Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui

Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!

Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!

Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi

Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…

Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti.

Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viat

Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani

Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care invin

Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta…

Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul!

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…

Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…

Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine

Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…

3. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele…

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

| unCalutz a răspuns:

Buna!
Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea… Doare, trece… Trece oare? Doare si nu trece…

2.Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

3.Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt … acum Fara tine ToTuL E schimbaT

4.nu-ti visa viata, traieste-ti visele.:X:X:Xwinking

5.Gandeste-te cum te.ai simti daca cea mai skumpa si iubita persoana ti.ar frange inima.te.ar parasi.IDEEA e ca adormi si sa nu te mai trezesti niciodata e atat de oribila inkat ma trec fiorii.imagineaza,ti cum e sa adormi incetul cu inketul.sa fii drogat din iubire, dragoste.sa adormi si sa visezi kate clipe ati petrekut impreuna. cand va, ti jurat iubire…s visezii prietenii si familia ta…la toate lukrurile bune…la kadourile primite de la pers iubita.la petrekerile la care a-ti mers impreuna. VREI SA VISEZI LUKRURI BUNE…dar nu ai cum pentru ca acel gand ca ai pierdut pers iubita nu,.ti da pake…she mai ales gandul ca nu te vei mai trezi din akest kosmar niciodata…greseala lui ti.a market viata. a dekolorat.o! asa ca inkerki sa te fortezi s te trezesti….si inkepi sa gandesti la tine.la el.la motivul pentru care u astazi mori.ptr ca fara dragostea lui nu mai poti trai.nu poti trece prin lokurile n care va sarutati…va imbratisa.ti….nu poti akkepta gandul ca va atinge alta fata in afara d tine…va rade she va plange cu ea…langa ea.in bratele ei…asa ca preferi sa mori sa te izolezi…! she te gandesti si la motivul pentru care pers iubita te omoara…iti fake toate astea…te paraseste dintr.o data! gandurile astea iti dau dureri de cap.il vezi pe peste tot.dar cand t apropii el dispare…esti total pierduta…acum.te gandesti la tine si la momentul cand visul se va termina si nu va mai ramane decat intunerikul.intunerik…vise spulberate…inima franta…lacrimi in zadar.Asa ca inkerki mai tare.te fortezi mai tare s te trezesti TREBUIE SA TE TREZESTI! si sa.l determini sa se opreaska! OPRESTE=TE TE ROG! NU POT SA ADORM SI SA VISEZ PE VECIE LA LUKRURILE ASTEA ORIBILE!….dar exista o problema cosmarul e kurat.reke. e insasi personifikarea iadului…! she nu te poti trrezi orikat ai inkerka! totu e in zadar…. dragostea nu mai exista! iubitu tau te.a mintit in toate aceste luni ca te iubeste…totu e scrum acum! pentru el nu mai existti.de fapt n ai de unde s stii daca ai existat vreodata…a sters cu buretele de pe inima she din suflet toata dragostea pe care i.ai oferit.o…toate clipele frumoase le.a uitat.acum e cu alta fata…pe tine te.a parasit…! E dura realitatea! dar accept.o pentru ca nu mai exista alta cale!……NU TE MAI POTI TREZI NIKIODATA. dragostea te.a facut s visezi.si sa zbori.she tot. dragostea te omoara! IUBITUL TAU TI.A DARUIT CLIPE K.AN RAI.she tot. IUBITUL TAU TE TRIMITE IN IAD! acum regreti stiu.dar in zadar 100 de regrete nu fac nici 2 lei! plangi.plangi nu/ti vine s crezi! tipi ///dar nimeni nu te mai aude. UNDE.S TOTI PRIETENII KAND AI NEVOIE D EI?/nu.s…nici ei nu mai exista…l.ai pierdut p el…ai pierdut tot.nu mai ai nimic.nu mai esti nimic…esti Un nimeni! ASA CA…mori in felul asta in cea mai sinistra tortura cu putinta!=SUFERIND DIN DRAGOSTE!

| Cristine23 a răspuns:

1)Niciodata trandafirii mai frumos nu infloresc, ca atunci cind doua inimi intre ele se iubesc! 2)Poti darui fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.3)Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi.4)de vei plange pentru mine, pentru tine plang si eu! de vei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu.5)Dragostea se naşte din priviri, creşte pe buze şi moare în lacrimi! 6)Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie, oceanul mie.Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie... 7)E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata! 8)Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat! 9)Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…10)Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.11),Nimic nu este mai greu în viaţă, decât atunci când persoana dragă nu-ţi este alături."12) Iubirea ţi se dă pentru ceea ce eşti, ea se menţine numai prin ceea ce necontenit întrece ce ai fost."13), Dragostea este răbdarea celui care te primeşte aşa cum eşti."14),Să preţuieşti mai mult dragostea ce ţi se oferă, decât cea pe care trebuie s-o cucereşti."15),,Te poti simţi singur, trist dar niciodată învins. Poţi pierde, poţi greşi, poţi suferi, dar nu te gândi să abandonezi. Priveşte viaţa cu ochi de învingători şi ai să vezi cât e de frumoasă! "16)Scriu si cerul imi traduce ranile in albastru. plizzz funda sad

Răspuns utilizator avertizat
| xbetz a răspuns:

Fericirea ta ma deprima...

| sayPerry a răspuns:

Il iubesc dar prostul nu isi da seama.
Am invatat ani ca dureaza sa castigi increderea si ca doar in cateva minute o pierzi.
Cel mai trist lucru e sa ma simt in plus, acolo unde eram totul.
Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!
Intru in operatie in 5 minute.Doctorii mi-au spus ca vor scoate tot ce simt pentru tine.
Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
Cel mai dureros mod de a-ti fii dor de cineva, e sa stai langa el, stiind ca nu il poti avea.
Nu incerca sa ma faci fericita cu adevarul.Mai bine raneste-ma cu minciuna.
E amuzant sa vezi intr-un om ceva ce nici macar nu exista.
Se iarta, dar nu se uita lucrurile ce dor.
Cateodata, cand vrei sa dispari, vrei doar sa fii gasit.
Durerea pe care o simtim nu e nimic nou.
Cateodata trebuie sa mergi singur doar ca sa arati ca poti.
Cateodata nu insemni mimic pentru cineva care inseamna totul pentru tine.
Nu as vrea sa fiu totul pentru toata lumea.Dar, mi-ar placea sa fiu ceva pentru cineva.
La sfarsitul zilei, doar pe noi ne avem.
Si daca as disparea, m-ai cauta?

Funda? puppy dog eyes puppy dog eyes

| sayPerry a răspuns:

Zambetul celui care sufera, e mai trist decat lacrimile celui care plange.