| xStefanXxX a întrebat:

stiti mancaruri care sa nu ingrase?

Răspuns Câştigător
| Mandy4105 a răspuns:

Recent am gasit un articol in care scria ca de fapt nu mancarea in sine ingrasa ci combinatia intre ele. Adica NU este indicat sa mananci fainoase (paine, paste...etc) cu carnuri si lactate.Carnea si lactatele pot fi combinate intre ele iar fructele si legumele pot fi combinate cu orice tip de aliment. De asemenea trebuie sa bei minim 2l de apa pe zi iar dulciurile ar trebui consumate cat mai putin posibil, chiar si deloc deoarece in fructe sau legume se gaseste foarte mult zahar. Deasemenea evita prajelile si carnea de porc.

2 răspunsuri:
| Bubble13 a răspuns:

Fructe si legume, mancare gatita in casa dar fara mult ulei si fara prajeli sau grasime, gen mancarica de legume, sau legume la cuptor, etc. nu uita sa bei multa apa daca vrei sa tii un regim de slabit. pa-pa:*

| BabCosmin a răspuns:

Salut! Cea mai sanatoasa mancare(care nu ingrasa) este ciorba(nu conteaza de care), sau la micul dejun poti manca paine prajita si miere ca nu ingrasa. funditaaa?