| Cornel320 a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si vreau sa ma duc,la liceu,la mate-info, intensiv informatica.La licul respectiv sunt 4 clase de mate info:1 de intesiv informatica, 1 de intensiv engleza si 2 fara intensiv.Cum pot sa intru la intensiv informatica? Se da vreo proba speciala ca la engleza? Sau cum?(Va rog sa raspundeti doar daca stiti)

4 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Nu se da nicio proba pentru intensiv info. Daca ai medie si prinzi loc intrii.winking

| DimLight a răspuns:

Din cate stiu, nu se da proba, intri in functie de medie. daca vrei info si pana acum nu ai mai facut apuca-te de programare c/c++ sigur asta ai sa faci

| crissnicolle a răspuns:

Din cate stiu eu, pentru a reusi sa intri la clasa de intensiv informatica trebuie sa ai diplome de la concursuri legate de informatica si rezultate foarte bune, cel mai bine ar fi sa intrebi la liceul respectiv, te-ar lamuri mult mai bine happy

| serjboy a răspuns:

Nu se da nici o proba.
Trebuie doar sa iti pui ca optiune mate-info-intensiv pe fisa de inscriere(care din cate stiu o completezi saptamana asta)

Si in functie de medie, esti repartizat unde sunt locuri happy
Succes!