| Krs123153 a întrebat:

Sunt la Filologie si anul acesta am bacul, de unde pot face rost de comentarii mai usoare, de inteles fara cuvinte exagerat de grele la romana si eseurile la istorie?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Eseurile la istorie nu sunt asa grele daca prinzi esenta. Nu sunt asa prtentioase ca la romana, conteaza doar sa scrii despre ce e la liniutele alea si sa formulezi un punct de opinie unde sa folosesti conectori : Din cauza, fiindca, deoarece.
N-are rost sa le tocesti si pe alea cand poti foarte bine sa le faci si tu invatand materia.