| Tudor018 a întrebat:

vreau SA comand ceva de pe amazon.co.uk si vreau SA stiu daca trebuje SA platesc taxe in plus Fata de pretul produsului.

https://imgur.com/a/LL0KN

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca produsul este din Anglia (scrie acolo UK) nu platesti nimic. Anglia este inca in UE.

| nukeyly a răspuns:

La peste 100 euro se plateste tva 19% + vama 16% = ~ 30-40% peste valoare produsului_la posta pentru colete externe sunt afisate toate detaliile du-te si intreabacel mai sigur sa nu ai surprize.