| BezeaToxica a întrebat:

Vreau sa comand un PC de pe OLX si nu stiu cum sa ii zic vanzatorului sa mi-l trimeata... Vine un Curier de la OLX la mine sau cum?
P.S. a zis ca ii pune livrare cu verificare...trb sa ma inteleg cu el sa il duca la posta sa mi-l trimeata sau cum? Ca nu am mai facut asta.

Răspuns Câştigător
| Macean_catalin_1998 a răspuns:

Da îi dai adresa şi îţi vine maşina acasă în maxim 2 zile cu coletul şi tu îl verifici. Fundăăăpuppy dog eyes

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La livrare cu verificare treaba functioneaza astfel.

Curierul vine la tine cu produsul, tu il platesti, te uiti la el, il verifici si in timp de 2-3 zile confirmi daca produsul e ok sau nu si abia apoi vanzatorul primeste banii.

| BezeaToxica explică (pentru suntserios):

Auzi, pai si ii confirm curierului? Prin telefon sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! EXCLUS! Doar fata in fata.Cineva a comandat un telefon performant de pe panarama asta de site, il-a trimis prin posta.I-a platit prin western union si cand i-a sosit telefonul, era un Nokia de pe timpuri, din acela din plastic. L-a cautat dar individul nu mai era de gasit, si-a sters si contul cu datele false de pe OLX.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Daca tot vrei un pc SH iti spun sa iei de pe www.pchouse.ro sunt unele chiar ieftine si bunisoare

| DuduRadu a răspuns:

Mai bine te duci si il verifici personal decat sa iti iei vreo teapa.La verificare te vor lasa doar sa te uiti in interiorul cutiei nu si la piese din pc.

| Macean_catalin_1998 a răspuns:

Nu iti recomand sa comanzi sume mai mari de 100 lei de pe olx sau alte site (Persoana Fizică) Depinde cât costă pc'ul poate cu bani ăia îţi poţi lua unul de pe eMag. Detaliaza, Dacă e cu verificare colet îţi vine prin fan courier, plăteşti o sumă şi îţi vine o maşină acasă cu coletul şi tu îl desfaci şi îl verifici şi dacă nu îl vrei il dai înapoi şi plăteşti tu transportul. Fundă puppy dog eyes

| BezeaToxica explică (pentru Macean_catalin_1998):

Auzi, anuntul este cu Livrare cu Verificare. Vanzatorul o sa trimita pc si eu ii dau decat adresa nu?

| Macean_catalin_1998 a răspuns (pentru BezeaToxica):

Da îi dai adresa şi îţi vine maşina acasă în maxim 2 zile cu coletul şi tu îl verifici. Fundăăăpuppy dog eyes