| Mâncărici a întrebat:

Care sunt materiile ce sunt predate la profilul stiinte ale naturii si numarul de ore? Vreau sa fac o comparatie cu Matematica-informatica tinand cont ca sunt pe acelasi profil real!

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Pe saptamana ai asa:
4 ore de mate, 3 de fizica, 3 de chimie, 2 de biologie, 3 de romana(in clasa 9 faci 4 ore ), faci mai putina istorie(1 ora), geografie(1 ora), engleza si franceza 2 ore, 1ora de logica in clasa 9, in a 10 psihologie, in a 11 o ora de ec si tot asa.
Pe langa astea..ai sport 2 ore pe saptamana si cateva optionale cam 2-3 ore..eu am facut tot la materiile de profil, la biologie si fizica.dar se poate si la chimie sau altceva..pe noi ne-au pus sa bifam ce vroiau ei sad
In cls a 9, 10 faci desen si muzica o ora, adica o saptamana desen, o saptamana muzica, in rest o sa ai 2 ore tic si 1 ora info + 1ora religie cum e peste tot.

| Adrianf a răspuns:

Buna parca asa se facea, nu imi mai amintescbig grin...-Matematica : 4 ore
-Romana : 3
-Chimie : 3
-Fizica : 3
-Biologie : 2
-Engleza : 2
-Franceza :2
-T.I.C : 2
-Logica : 1
-Muzica : 1
-Desen : 1
-Sport : 1
-Religie : 1
-Informatica : 1
-Geografie : 1
-Istorie : 1