| MiLaS a întrebat:

Daca am terminat bacul cu media 6, 61 si am terminat un profil REAL de Stiinte Ale Naturii oare am vreo sansa sa fac fata la facultatea de Automatica si Informatica aplicata sau la Informatica Economica? Eu vreau un profil in care sa fac informatica, matematica si economica dar sa o iau cam de la 0...

4 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

O sa fie foarte greu, dar ai sanse. De ce nu te indrepti spre o facultate mai pe profilul tau? E mai usor sa reinveti(repeti) la materii cu care te-ai mai confruntat. E greu sa inveti singur o materie (sa o iei de la 0) ca sa fii la nivelul celorlalti.

| MiLaS explică (pentru TheTimeKiller):

Da dar la informatica economica ma mai pricep.cel putin la informatica stiu bazele si cu ce se mananca la fel si matematica..deci nu o sa imi fie asa greu..acuma depinde daca intra copii buni la facultate. daca am sanse cu media asta

| TheTimeKiller a răspuns (pentru MiLaS):

Nu vreau sa te superi, dar poti incerca, daca intri, faci si fata. Vezi daca intri, daca intri e ok, faci fata. Nu prea inteleg de ce toti din tara asta vor facultate, poti trai si fara facultate, ba chiar si fara bac, dar trebuie sa-ti mearga mintea, sa stii cum sa faci bani. Daca tu consideri ca poti lucra si fara o facultate, ca iti poti gasi de munca si fara facultate si sa traiesti decent, nu vad de ce nu ai face asta. Daca consideri ca ai nevoie de facultate, lupta, dovedeste ca esti bun si meriti mai mult!

| MiLaS explică:

De conceptia asta sunt si eu, daca iti merge mintea faci bani si cu 8 clase...dar eu vreau sa ma tin de facultate daca intru.