| facetoface0123 a întrebat:

De ceva timp am o problema cu claculatorul. huruie ingrozitor. L-am curatat de paraf, atat cat am putut, fara a demonta cooler-ul (nici nu stiu cum se face big grin )... si tot face zgomot. Cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| SPOONM8 a răspuns:

Desfaci cooler-ul, apoi ia ulei de motor sau ce gasesti asemanator (exceptand uleiul de masline si cel de casa) sau du-te in magazine de computere si este special anume geluri, uleiuri pentru procesoare, coolere, iar apoi ia o pipeta si dupa ce l-ai desfacut dai jos actibildul ala de la el si pui exact in mijlocul cooler-ului...eu am folosit ulei pentru motor de masina si numai s-a auzit nici un zgomot.

| facetoface0123 explică (pentru SPOONM8):

Multumesc de raspuns. De-as sti si cum se desface un cooler. mare virtute! Am incercat varianta "intreaba publicul" si probabil varianta buna era "suna un prieten"!hee hee

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Da,e si asta o idee sa schimbi ventilatorul, sau uita-te mai atent, probabil nu ti-e strans bine in surube.SI tot ce iti trebuie e o surubelnita si dai sa mearga, dar daca nu te pricepi, apeleaza la o cunostinta.

| GutuvanMorgan a răspuns:

Schimba ventilatorul, apeleaza la un prieten