| ibaal a întrebat:

Salutare,TPU.
Intrebare pentru Constanta...
Am fost la City Mall dupa o mie de ani, nu mai fusesem de dinainte sa faca parcarea noua.
Am intrat azi pe la 8.30.
Faza e ca...barierele erau ridicate si parcometru ala sau cum naiba ii zice, o necunoscuta pentru minelaughing
Practic nu am stiut ca trebuie sa platesc parcarea
Am intrat pe la cora, am stat 5 min, si am iesit...MA VOI TREZI CU VREO AMENDA ACASA?!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare unii dintre voi cum de aveti permis cand va e frica si de umbra voastra?

Ai rupt bariera sau de ce esti atat de ca.cat pe tine pentru o amenda?

| ibaal explică (pentru suntserios):

In primul rand,"d-le suntserios",cu totii am aprecia daca n-ai raspunde numai pentru puncte rolling on the floor
In al doilea rand,ce treaba are dreptul meu de a conduce cu intrebarea!? Pentru ca oricum o fac mai bine decat tine!
Ideea era,desi nu am scris,ca nu era chiar masina mea, clar nu imi pozau aia mufa sa vina chiar la mine, dar, nu vreau sa vina acasa la cel a carei masina o conduceam!
Intrebarea a reiesit in urma "defilarii" unui paznic comunist care urla pe acolo, la iesire...
Asa ca, daca iti face placere sa raspunzi corect intrebarilor, fa-o, daca nu, las-o balta!
N-o face doar pentru punctele acordate, n-o sa-ti ridicam statuie!laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| xerxes1 a răspuns:

Parcarile private nu au dreptul sa trimita amenzi.
Deci nu te vei trezi(un singuri) acasa cu ala a cărui (nu a carei)masina ai luat-o.