| Sh0ck a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa intru in grupul Junimea.
Ma numesc Cristi am 19 ani si cred ca m-as potrivi pentru grupul Junimea. Stie cineva cum pot sa intru in grup?

14 răspunsuri:
| FataȘarpe a răspuns:

In Junimea mica te baga oricine, da doar join club. Dar ca sa intri in Junimea Mare (in care sunt eu) trebuie sa postezi des, de caliate si peste 1k likes.
Junimistii la putere.
Oh si da. De obicei te dau afara din Junimea mare, dar eu sunt prietena cu adminii happy
Depinde de persoana.

| FataȘarpe a răspuns:

Daca poti raspunde corect la aceste intrebari esti primit in grup(iar daca nu, vei intra si te vei uita ca la masini straine):
-ce inseamna O.C?
-ce e ala repost?
-ce au postarile nasoale?
-cum il cheama pe cel ce a creat grupul?
-ce faci daca posteaza cineva ceva de pe alt grup, ceva neorihinal sau needitat de el?

Daca ai raspuns corect, felicitari. Daca nu, te voi ajuta.

| Sh0ck explică (pentru FataȘarpe):

O.C este o abreviere pentru continut original.
Repostul este atunci cand ( luandu-ma si dupa nume ) se posteaza o stare, poza, inregistrare/continut care a mai fost postata deja sau atunci cand se posteaza un continut de pe o pagina pe alta.
Postari nasoale... hmm, nu cred ca au nimic, asta este si chestia, chiar nu stiu ce sa spun la aceasta intrebare doar ca nu ar trebuie sa existe asa ceva.
Chiar nu stiu, nu prea am de unde dar tot imi spun o parere Alin Valentin.
Anunt comunitatea Junimea despre postare ca sa luam cu toti o decizie despre aceasta.

| FataȘarpe a răspuns (pentru Sh0ck):

Esti okey. Dar te anunt ca e plin de copii mucosi si prosti peacolo.
Postarile nasale au boli si cancer (trebuie sa retii asta) laughing
Pe creeatorul principal il cheama Capra
si daca vezi postari nasoale "like daca" dai report.
Trebuie sa strangi peste 1000 like-uri la cateva postari sa intrii in JM.

| Sh0ck explică (pentru FataȘarpe):

Ok, iti multumesc pentru atentia acorda si cred ca daca voi intra in Junimea voi aduce un plus comunitatii.
Vreau sa ma mai ajuti cu cateva chestii daca se poate. Cum dau de acest Capra si unde pot trimite pozele pentru a strange like-urile necesare pentru a fi acceptat.

| Sh0ck explică (pentru Sh0ck):

A. si era sa uit daca sunt unele informatii pe care nu le poti lasa aici imi poti da mesaj pe pagina mea de facebook : https://www.facebook.com/cristi.chrys.7

| FataȘarpe a răspuns (pentru Sh0ck):

Grupul Junimea; Ce trebuie de fapt sa faci:
1. Dai Join https://www.facebook.com/groups/junimea.official/?fref=nf
2. dupa ce esti acceptat, dai like-uri la postarile membrilor. Acolo toti au voie sa posteze, dar trebuie sa fie postari conform regulamentului.
3. Postezi poze originale si creeate de tine, meme-uri, glume, etc.
4. Dupa ce ai strans +1000 de likeuri la cateva postari, le faci screen shot si le trimiti unui admin (vezi la categoria admini)
5. Trebuie sa ai watermarck pe pozele facute de tine ( http://sestie.xyz/addon_images/afro-thumb.png )
Ceea ce e grupul este un loc in care toti pun poze conform regulamentului si strang like-uri intre ei. Trebuie sa fii mereu la curent cu tot ce e in trend, (exemple : "baa, cristi", "borcea", "iohannis", "pierdut buletin", "dani mocanu", "bag pola-n mota, vali", "sabina x-factor", etc) si sa faci caterinca calumea. Sa nu postezi cacaturi.

| Sh0ck explică (pentru FataȘarpe):

Cand dau click pe link imi apare asta " Acest conţinut este indisponibil momentan "

| Sh0ck explică (pentru Sh0ck):

Dar in schimb am gasit asta... acesta este grupul? https://www.facebook.com/groups/JunimeaOficial/?fref=ts

| FataȘarpe a răspuns:

Nu e cel oficial, dar e bun.

| Sh0ck explică (pentru FataȘarpe):

Off... m-am derutat de tot. Tu de ce poti accesa linkul (pagina de fb ) si eu nu?

| Sh0ck explică (pentru FataȘarpe):

Imi poti lasa link cu pagina celor de la junimea iar?

| JeJeleu a răspuns:

Ce prostii! Trebuie doar sa ti dea cineva add in junimea, cineva care e acolo deja
Ce postari ce 1000 like uri astea s aberatii fata care spune prostiile astea nu stie ce vorbeste

| Sh0ck explică (pentru JeJeleu):

Acum am mai aflat niste chestii si da... trebuie cineva sa imi dea add in grup.
Ma poti ajuta?