| Getodacul a întrebat:

Salutari, am un laptop pe care am reusit sa-l virusez cu talent.Prima actiune a virusului a fost sa-mi blocheze antivirusul dupa care nu m-a lasat sa dau system restore, sa fol.CCleaner sau TuneUp Utilities.Am incercat sa-i reinstalez windowsul din nou dar mi-a dat o gramada de erori si i-am dat restart dupa care nu imi mai porneste bootul. Mentionez ca am CD/DVD rom-ul stricat si am incercat sa reinstalez de pe un flash. Dupa cateva incercari esuate am incercat sa instalez Ubuntu cu Netbootin (tot de pe flash) dar s-a blocat si el in timpul instalarii iar acum se tot blocheaza cand incerc sa instalez.Nu mai stiu ce sa-i fac si va rog sa ma ajutati. Varianta virusata a windowsului nu mai porneste, nici aia de backup si nici ala botabil de pe flash sad Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| Jigsaw a răspuns:

Pai...nu stiu, nu prea ai ce-i face.

| bitzush a răspuns:

Fa rost de un xp da sa fie pe un stick si formateazal