| VasileRapidistu13 a întrebat:

Scoala nu te ajuta chiar deloc? Eu zic ca te ajuta sa-ti dezvolti unele abiltiati gen matematica iti dezvolta gandirea logica, concentrarea, desenul partea artistica, limbile straine iar la fel creeaza noi trasee neuronale.

Răspuns Câştigător
| rumi36 a răspuns:

Intr-adevar,scoala îți dezvolta noi abilități dar scoala din România e destul de deplasata..., scoala de asemenea îți dezvolta și cultura generala, dar problema este ca se axează mai mult pe memorie decât pe gândire logica

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Daca vrei sa faci ceva curat scoala te ajuta. O anumita nationalitate conlocuitoare face bani si fara carte, prin forta, hotii, impertinenta, etc. Exemple: clanurile mafiote sau oamenii de stiinta din strainatate (doctori, profesori, ingineri, etc). Uite ce spune un doctor: https://www.doctorulzilei.ro/......ste-trist/

| sierra1 a răspuns:

" VasileRapidistu13 : Scoala nu te ajuta chiar deloc? eu zic ca te ajuta"

pot să-ți dau un like?