| InnA_3234 a întrebat:

La un telefon mobil se poate schimba sistemul de operare? (ex:android 1.5 cu altul)Si daca da care ar fi cel mai bun pentru blututh?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Saracu telefonul care a picat pe mana unuia care scrie "blututh".
Si nu, nu se poate schimba sistemul, se poate emula, dar sunt niste cazuri izolate.
Depinde de telefon, de la android 1. 5 se poate face update (daca producatorul a lansat o versiune noua).

| lucian a răspuns:

Nu se poate schimba

| Angel31 a răspuns:

Acum depinde si de telefon, se poate face o miscare cu dual boot, asta in situatia in care stii bine ce ai de facut. Pentru ceva mai prietenos iti recomand un update la android 2. 1 (Eclaire) eventual 2. 2 (Froyo) in situatia in care suporta acest update.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate schimba sistemul de operare la un telefon.