| demon1994 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce este mai bine sa fii un Dentist sau un Programist?

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Stomatolog. Dintii se strica la toata lumea si n-o sa ramai niciodata fara clientela, daca esti cat de cat bun. O sa ai bani si griji, pentru ca lucrezi cu oameni carora le poti afecta sanatatea, in bine sau rau.
Ca programator, daca iti place meseria este o placere s-o practici.In domeniul acesta noul navaleste peste nou, tot timpul te upgradezi.Parerea mea este ca un om care si-a gasit menirea, o meserie care s-o faca si bine si cu pasiune si placere, este cel mai fericit om!(din acest punct de vedere!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stomatolog sau programator IT? si una si alta este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui medic stomatolog sau programator? Ambele meserii sint si banoase si frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ajungi dentist trebuie sa faci medicina dentara. Nu e o facultate pentru cineva care n-are nici macar notiuni elementare de limba romana.
Incearca ceva mai la nivelul tau.