| mtrix a întrebat:

Stiti cumva daca se poate face facultatea de politehnica si la fara frecventa?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

NU!
Ai vrea sa devii inginer fara sa umblii la cursuri? big grin

| mtrix explică (pentru Bula):

Ma intereseaza daca as putea sa ma duc pe domeniul inginerie IT, dar as vrea sa merg doar la examene

| mtrix explică (pentru Bula):

Crezi ca exista vreo facultate la care as putea sa ma duc doar la examene, fara a frecventa cursurile de IT?

| Bula a răspuns (pentru mtrix):

Poate, daca esti As in IT si iti trebuie doar confirmarea comisiilor pentru a lua diploma, atunci careva universitate ti-ar da acordul.
Dar pentru acesta trebuie sa fii extrem de bun, dovedit anterior (cum ar fi la olimpiade internationale).

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Nu am auzit pe nimeni sa ia diploma fara sa urmeze efectiv facultate, nici cu acordul mamelor celor din comisie

| GdX a răspuns:

Bai nu se poate. Tare mi-ar fi placut sa chiulesc, dar nu se poate. La unele cursuri poti sa stai acasa, dar nu mai intelegi nimic pe urma. Politehnica e foarte grea. Dar si frumoasa...ce vremuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu sa existe program de invatamant fara frecventa la politehnica

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Suna la secretariat!