| DennySa660 a întrebat:

Hei,as vrea sa stiu si eu tot ce se poate despre facultatea fara frecventa! Cand dau examen, daca pot da pe internet sau trebuie sa ma duc la facultate.Tot ce stiti.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Exista 3 forme sub care se desfasoara invatamantul universitar(fiecare facultate are organizate cursurile in una sau mai multe forme):
IF-> invatamant cu frecventa
IFR->invatamant cu frecventa redusa
ID->invatamant la distanta

Citeste in link, la Art.2, despre cum se defasoara programele de studii la formele IFR si ID :http://www.comunicare.ro/includes/legislatie/ReglStudIDIFR.pdf