| Dacianna a întrebat:

Titluri legate de compunerea :
Apare ca si cum ar fi un vis. Cel mai frumos vis pe care l-ai visat vreodata. Cam asta este de fapt, o lume perfecta, o lume e vis.
Este tot ceea ce ne dorim, facem ce vrem zicem orice fara ca nimeni sa ne judece. Ne spunem dorintele, idealurile, planurile de viitor, nimeni nu ne poate corecta sau spune ca gresim; este asa cum vrem noi, asa cum credem noi. Pentru fiecare este diferit, ia forma aspiratiilor nostre. Prin crearea unei lumi perfecte ne demonstram noua insine ca putem face orice putem fi oricine ne dorim atat timp cat in lumea reala muncim pentru a ajunge cineva. Oportunitatile sunt peste tot daca le cautam si cand le gasim trebuie sa profitam de tot ce ne da viata: bune, rele din fiecare putem invata ceva. Orice usa ne este deschisa daca avem cheia potrivita. Viitorul ne da nota pe care o meritam, cat am invatat atat stim. Nu v-ar placea ca toti sa fim uniti? Impreuna putem ajunge pana la stele, impreuna reusim. Dar aceasta lume perfecta este doar in mainile noastre, doar noi putem hotara cum va fi, cum poate fii cand vom termina de lucrat la ea, desii niciodata nu cred se termina, tot timpul se va putea si mai bine. Va trebuii sa selectam ce trebuie si ce nu trebuie pentru ca o lume sa fie perfecta. Desi poate o lume perfecta pe moment inseamna indeplinirea tuturor mofturilor, consider ca este fals. Este necesar sa facem ceva din care mai tarziu sa iasa altceva folositor din care ne putem realiza. Toate trebuie gandite inainte de a le punem in practica
Pana la urma vom fi mai constiinciosi, mai ca intelepti. Vom fi constienti de diferentele dintre cele doua lumi. Ca tot ceea ce se intampla se intampla datorita celor puse in practica de noi din care rezulta ca noi suntem cei ce creeam lumea perfecta.

CELE MAI MULTE SA PRIMESC fundita fara " o lume perfecta" ceva mai "catchy" care sa atraga privirea

2 răspunsuri:
| Clara120 a răspuns:

1.Echilibru
2.Doua lumi
3. Dincolo de aparente
Mdea...nu stiu cat de mult te pot ajuta dar astea mi-au venit in minte.:d

| Anuska_8824 a răspuns:

Un miraj imposibil