| ღFrUmUsIkღ a întrebat:

Trucuri adevarate de magie? dau funda pentru cele mai multe.

Răspuns Câştigător
| mariamagdalena09 a răspuns:

Uite un truc... gasesti in dreapta mai multe http://www.idetalii.ro/articole/cum-sa-faceti-sireturile-sa-se-lege-singure Aparenta ca sireturile se leaga singure este unul dintre cele mai simple trucuri, popularizat de David Blaine. Acest truc este o alegere buna pentru incepatori intrucat nu implica procedee complexe. Aparenta ca sireturile se leaga singure este un truc ce poate fi efectuat pe strada, deoarece nu necesita pregatiri sau aparate speciale.

Taiati o bucata de ata de dimensiunea piciorului dumneavoastra.

Legati unul dintre capetele siretului la jumatatea dimensiunii unui siret de rezerva. Jumatatea libera a atei trebuie ridicata pe pantalon si lasata sa atarne peste elasticul acestora.

Incaltati o pereche de pantofi cu sireturi.Acoperiti sireturile legate cu ajutorul pantalonului. Trageti siretul de rezerva in jos astfel incat acesta sa arate ca un siret deznodat Scuturati picioarele si trageti siretul de rezerva in sus pe sub pantaloni. Ridicati usor marginea pantalonilor pentru a dezvalui siretul legat deja.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| costin1306 a răspuns:

Aici gasesti tot ce ai nevoie: http://www.emagie.ro/