| αnny a întrebat:

Uite stiu ca o sa vi se para o intrebare stupida si fara rost : Exista "vampiri"? Dau funda la un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| ANONIM49112911 a răspuns:

In primul rand, Dracula era Vlad Tepes, numele lui de famlie fiind Draculea si de aici venindu-i acest nume si nu sunt dovezi clare ca acesta a fost vampir. De la cartea unui scriitor s-a nascocit totul.Vampirii s-ar putea sa existe, dar nu multi oameni au dat o importanta deosebita. Am vazut un reportaj cum ca un om a vazut la o morga din Constanta un,, vampir'' care sugea sange de la un om electrocutat cu un fel de bat cu care i-a facut o rana pana la inima, de unde ii sugea sangele. Dar uni considera acest lucru un mit, dar era si video la acel reportaj. Acest vampir a fost inchis 20 de ani la o inchisoare, dar a evadat, nimeni nu stiind cum, parca s-ar fi evaporat.

15 răspunsuri:
| rolly3342 a răspuns:

Exista,dar nimeni nu ii vede.sunt invizibili, imateriali, zboara si se hranesc cu sangele copiilor prosti.asa ca invata bine pe viiitor si citeste mult.si mai lasa calculatorul.

| cypryan11 a răspuns:

Exista doar in mintea unora,la fel ca bau bau, extracterstri, balauri si alte fantasme diin astea,

| bLacKK55 a răspuns:

Nu exista asa ceva.Doar in filme vezi vampiri in viata reala nu exista.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu, nu exista. S-a dovedit stiintific. Sunt doar in filme.

| ursachy a răspuns:

Exista ala cu coarne aschiutza dar vampiri in nici un caz

Răspuns utilizator avertizat
| FiddleStick a răspuns:

Mda.intr-un fel.adica nu cum vezi u la tv ca zboara si te musca de gat sau cestiu eu ce alte povesti.eu am vazut o emisiune pe discovery se numea "FEMEI DIABOLICE " sau cam asa ceva si in emisiune se descriu tot felul de crime facute de femei si odata o aratat un grup de 3 fete***a fost reconstituire la tv dar nu cred ki serial de fictiune ca ar trebui sa scrie la sf sau ceva***(care nu credeau in dumnezeu si se imbracau in negru machiate la fel in negru si per ansamblu aratau cam neobisnuit.nu erau nici emo nici rockere dupa stil) care practicau niste ritualuri oculte si le-o aratat cum or omorat un om si apoi i-or baut sangele si de exemplu mai mergeau noaptea dupa 12 in cimitir aprindeau peo patura lumanari si tot felul de prostiii ziceau incantatii si aveau pahare in care isi puneau sange(se taiau pe vene toate 3 si sangele care curgea il bagau in pahare ca de vin/sampanie si beiau fiecare).asa ca eu cred ca exista dar nu chiar vampiri pentru ca iti dai seama ca nu traiesc nici vesnic nici nu zboara sau alte prostii

| valentingb a răspuns (pentru FiddleStick):

George(te cheama ca pe mine), alea erau oameni, dezaxate, sataniste, dar oameni.

| Himera a răspuns:

Normal ca exista si sunt de diferite ranguri, de la tantari pana la vanzatorul care te fraiereste si pana la clasa politica si chiar mai sus.happy

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

E chiar o intrebare stupida dar nu fara rost! da exista si chiar su in Romania era unul tinut sub pamant intr-un cosciug de argint si a iesit de acolo worried

| 90245438 a răspuns:

Doar in filme.In viata reala nu exista.Cum nu exista si fantome sau alte lucruri din acestea. Sper ca te-am ajutat! big grin

| CatyBaty a răspuns:

Vampiri nu exista.In multe legende se spune ca vampirii exista.Si eu credeam, dar stai linistit nu e nimic ce sa ti se intample.laughing

| AnYcUtZa a răspuns:

E posibil sa fi existat dar acum in momentul de fata nimeni nu stie daca "da" sau "nu". Sincer sa spun mie mi-ar placea sa fiu unul dintre ei.

| AnYcUtZa a răspuns:

George1997x14 de ce ai copiat raspunsul de la MoNsTeR

| xXDamoNXx a răspuns:

Am un raspuns foarte logic! Vampirii sunt luati din Romania din Transilvania! De la Transilvania vine numele de Dracula!
Si din Dracula romanii l-au transformat in Vampir"Vampire"!
Si de aici si americanii au copiat vampir au facut seriale(The Vampire Diaries, True Blood etc.)!
Intelegi intelegi?