| DraghiciStefania a întrebat:

Urgent dintre colegiul Zinca Golescu sau colegiul Alexandru Odobescu pe care mi-l recomandati. Eu vreau sa merg pe stiinte ale naturii. P. S. se afla in Pitesti. Funda

2 răspunsuri:
| Teooooo88 a răspuns:

Depinde acum si ce iti place. Verisoara mea e la Zinca si spune ca profesorii sunt exigenți (dar se invata), iar la Odobescu e destul de ok. Sunt activitati faine si au un parteneriat cu nu stiu ce scoala din Franța. Acum contează si ce iti place tie.

| StefanGimi28 a răspuns:

Ambele sunt foarte bune pe stiinte ale naturii.Chiar si Bratianu. Zinca dupa parerea mea este mai buna dar tu hotarasti unde te duci.Eu am o prietena care a intrat anul trecut cu media 9.90 si a ales Odobescu deoarece acolo a vrut ea dar nu ii pare rau deoarece sunt profesori foarte buni.Iti dai seama ca la ambele licee sunt profesori f. buni deoarece au intrat prin concurs si este o concurenta mare pentru un post.Pana la urma tu hotarasti.Du-te unde simti.