| kennethxx a întrebat:

Va rog frumos. Am nevoie de exemple pentru urmatoarele chestii. deoarece am teza si nu prea le-am inteles de la scoala.

=ALGEBRA=

- Ecuatii de Gradul 1
-Functii
-Ecuatii de Gradul 2
-Formule de calcul prescurtat

=GEOMETRIE=
Toate PRismele ( Hexagonala,Patrulatera si Trigunghiulara)
Paralelipiped Dreptunghic
Cub
Piramida: ( Hexagonala, Dreptunghica, Triunghiulara

Va rog frumos. Am examen. anul asta.

-

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ei da, nu le-ai înțeles?! Câtă atenție le-ai acordat până acum? Cât ai insistat să le înveți?
Ai atâtea lipsuri, cum ai de gând să le recuperezi? Așteptând răspunsuri sumare de pe net? Ceea ce ai înșirat tu aici, dacă nu mă înșel, e o întreagă materie. E mult!
Dragul meu, ia-ți ore în particular, unde să te apuci serios de treabă, dacă vrei să răzbești. Dacă nu, ține-te de capul profesorului, insistă, roagă-l să-ți arate unde nu înțelegi. Fiindcă nu te va refuza, din contră, îl vei surprinde plăcut dacă va vedea că ești interesat să acumulezi cunoștințe.
Daaa, știu că ai examen, altfel n-ai fi fost nici acum... interesat de învățătură. :D
Eu îți las niște link-uri foarte interesante, iar de aici, dacă vrei, poți recupera multe.
http://mate-online-pentru-toti.blogspot.ro/......-blog.html

http://www.dailymotion.com/......7-a_school

| kennethxx explică (pentru floresdemayo):

Va Multumesc DNA! happy Mi-ati fost de ajutor! matematica nu am inteleso niciodata. La istorie si geografie sunt olimpic... Dar matematica nu am putut s-o inteleg.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu ai manual, vezi ca exista pe piata, "Tabele matematice", in care gasesti, tot ceea ce tu ai specificat.

| MissGrumphy a răspuns:

Salut!

pentru algebra poti recapitula aici :

http://www.grumphy.com/Matematica-ecuatii-tutoriale.html