| lion4ever a întrebat:

am si eu o intrebare...
Maine (marti)dau teza la mate din functii, expresii ecuati liniare cu 2 necunoscute in rxr, ecuatii piramida regulata,tetraedul regulat,prismele regulate...
Eu am tot ignorat si la algebra ma,, tarasc" iar la geometrie mai bine stau in cap pe un bloc am si eu nevoie de ajutor cum sa invat si eu repede si bine...
Dau funda pentru cel mai util raspuns

Răspuns Câştigător
| Kijk a răspuns:

Daca esti destept si ai mai prins ce va din clasa ia problemele ce le-ai facut in clasa si exercitiile si fale inca o data sau de doua ori pana intelegi. Daca o sa stii sa le faci pe cele care le-ai facut in clasa o sa stii la teza te asigur. Eu la teza am primit tot timpul exercitii asemanatoare cu cele din clasa si apropo daca esti intr-a VIII-a si trebuie sa dai examen pune-te si fa exercitii pentru ca si eu l-am ignorat anul trecut si mi-a parut rau dupa aia pentru ca e foarte greu. Eu am avut media generala pe cei patru ani 9.90 si media de intrare la liceu a fost 8.90 pentru ca am luat note mici la examen. Daca vrei sa-mi asculti sfatul ia serios examenul si teza si punte pe invatat...Mult succes!

1 răspuns: