| Pana_Nicu_Alexandru_1989 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti si mie daca stiti careva despre firma SC  VYD  OFFER  LOGIC  SRL este firma serioasa sau sunt tepari.
Daca au plecat careva cu aceasta firma rog sa imi zica si mie.
Va multumesc si astept raspuns.

4 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Serioasa pe dracu'. O firma serioasa nu cere nici un comision pana la primul salariu, nici pe dosare nici pe contract pe nimic. Incearca pe rccagrodk sau agrojob denmark. Iti iau comision, dar numai din primele 3 salarii, si e ok.Nu platesti nimic inainte.

| mariusp1119 a răspuns:

Sunt niste escroci de mare clasa, hartiile facute in tara te poti sterge cu ele la fund imediat ce treci granita! sunt numai aberatii si vorbe false ale acestei doamne care lucreaza sub diferite identitati, care sustine ca are colaborari cu firme din Italia ce nu au nici o treaba cu firma vyd offer logic pitesti sau cel putin unele nici nu exista, care are oferte de munca in toate domeniile si peste tot si mai bune ca in Romania iar cand treci granita ajungi un sclav maltratat de persoanele la care ajungi si iti spun ca aici treaba sta altfel decat sperai tu, plus ca pe acele oferte se abereaza cu programul de lucru si cu banii castigati, sa fii multumit daca vei ajunge cumva la un loc de munca gasit cu chiu cu vai de tine insuti sau de alte persoane ce asteapta sa le platesti comisioane, asta dupa ce ai platit 'n' comisioane la alte persoane(exclus cele platite la firma)si daca vei scapa cu 14-15 ore de lucru in conditii de stres si cazare mizera.
asta e adevarul cu aceasta firme care printre multe altele ofera vise, in traducere libera: VYD OFFER LOGIC= LOGIC, OFER VYD(adica, e logic ca va ofer nimic)
este o mare mare escrocherie, sa imi spuna cineva unde gasesti in Italia program de 8 ore ca badanta, asa cum scrie pe rahaturile de oferte ale acestei firme.....ca badanta stai toata ziua in fundul unei babe sau mos,sa te sacaie la cap,sa te speli cu strictete, sa mananci restrans si numai macaroane, greu se gaseste cineva care sa fie cat de cat dar 8 ore nu exista asa ceva, sa se duca dansa sa spele babe si mosi la fund, sa stea inchisa 24 din 24, sa faca curatenie si mancare, sa fie sacaita si stresata pe 600 de euro si apoi sa vina sa vorbeasca ca ii place munca in Italia,habar nu are ce vorbeste, ea habar nu are cand trimite oameni pe mana unor nenorociti (cica colaboratorii firmei)unde ajung aceste persoane, o adevarata mafie. Feriti-va de aceste firme care promit minuni in straintate pentru ca nu exista asa ceva.

| robertthebest a răspuns:

Este firma serioasa

funda?

| george23081995 a răspuns:

Iti spun eu mai bine stai acasa ca daca ajungi acolo nu mai stii daca te intorci acasa eu am fost norocos ca am reusit sa-mi fac banii de de drum sa pot veni acasa dar unii baieti care au fost cu mine in mirto crosia Italia domeniul agricultura nu au reusit sa-si faca banii de drum si au ramas in continuare acolo eu din 45 de zile care le-am stat acolo am muncit 20 pentru ca nu-mi oferea de munca si stateam pe camera zile intregi, chirie trebuia sa platesc de mancat trebuia sa mananc de fumat la fel si de unde bani? poate ai norocul sa nu fumezi altfel cauti chistoace ca mine si toti ceilalti de acolo pentru ca din 20 de euro care mii dadea acont pe sapt nu aveam cum sa-mi iau si mancare si tigari iar eu nu am plecat din Romania sa ma las de fumat in Italia cum ne spunea patronul "no birra", "no siggarett","solo mangeare" de mancat mancam bine si acasa si nu dadeam nici bani, sa-ti mai spun ca chiria nu o sa fie 60 de euro cum o sa-ti spuna monica o sa fie 150 si daca reusesti sa faci din aia 775 de euro salariu garantat maxim 350 esti norocos si din astia scade chirie si mancare si ce mai ramane? eu intr-o luna jumate dintre care am muncit 20 de zile am reusit sa-mi fac bani sa ma intorc inapoi in Romania