| Ejkoli a întrebat:

Va rog sa-mi raspundeti! Dau funda! Am doi catei de 5 luni, rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina, o catelusa si un catel. Le dau cam 600 g granule cu cereale si carne de vreo 20 % proteina bruta (Bellosan) + oase, carne, ciorba. Fetita este destul de mare, la vreo 35-40 kg dar catelul are 25-30 kg si este putin mai mic. As vrea sa stiu daca sunt prea mici sau slabi pentru varsta lor si daca le dau mancarea corespunzatoare. Multumesc!

1 răspuns:
| Shukala a răspuns:

Daca nu par slabi si sunt activi continua sa ii hranesti asa.dar mai putin cu oasele. Sper ca te-am ajutat.