| jo_7646 a întrebat:

Va uitati la:Test de fidelitate? Am observat ca aproape toate ispitele spun: Nu exista barbat care sa nu insele! Voi ce credeti? Exista?

Răspuns Câştigător
| liviu00 a răspuns:

Din raspunsurile de pana acum vad doua posibilitati:
- toti barbatii sunt infideli
- exista barbati fideli, insa doar cei care isi iubesc partenera
Si acum parerea mea. A nu insela tine strict de principiile fiecaruia de viata. Cred ca tine de respect si nu de iubire. De moralitate. Daca iubesti e oarecum logic ca nu vei insela. Insa adevaratul test este atunci cand nu mai iubesti cu ardoare. Oare vei insela increderea persoanei de langa tine?
Nimeni nu te obliga sa stai langa o persoana daca nu o mai iubesti. Sa o inseli este josnic. Mai ales cand are incredere in tine. Nu va mai scuzati imoralitatea, cautand pretexte. Ori esti fidel, ori nu esti fidel. Circumstante atenuante nu exista. Chiar daca nu mai exista iubire. Exista alte metode adecvate, de exemplu despartirea.

43 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista, barbatul care iubeste, asa cum nici femeia care iubeste nu inseala.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da. Cei ipotenti si cei care iubesc pe bune.

| Flav a răspuns:

Daca voi va uitati la Test de fidelitate si se crede ce se spune pe acolo, e clara treaba. Acum inteleg de ce ma miram cum de reusesc astfel de emisiuni sa aiba audienta : ca sunt ca voi care pun botul si se uita.
Am avut coleg de facultate caruia i s-a oferit 100 de euro sa fie maseorul uneia, si cand intra prietenul, trebuia sa fuga prin regie pe acolo. Daca accepta, devenea batjocora facultatii.rolling on the floor.
Dar stai, ca emisiunea e reala! Ca si Toti barbatii care inseala! Va pup! A, si nu uitati sa va uitati si la Tradati din dragoste sa-mi mai spuneti o lectie de viata!
Zavalaidanga zavalaidanga zavalaidanga danga da, zavalaidanga zavalaidanga zavalaidanga danga da.

| Bishop a răspuns:

Eu am observat altceva thinking ca toate emisiunile de genul acesta (test de fidelitate, tradati in dragoste, iubire interzisa etc.) sunt regizate tongue

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu exista.

nony
| nony a răspuns:

Normal.Baieti.lasati vrajeala si recunoaste-ti.
Am si eu o nelamurire.De unde au curve*e atatia bani daca nimeni nu se duce la ele? raised eyebrows

| carminaburana43 a răspuns:

Trageti ce concluzii vreti dar eu am avut relatii cu 23 de barbati insurati.Si mai puteam avea oriciti doream.

| carminaburana43 a răspuns:

Ok nu stiu altii cum sunt dar eu am inselat ca nu am fost iubita apreciata...de divortat nu am putut ca nu a a probat nici familia mea nici familia sotului nici copiii.Langa un sot impotent si care nu te iubeste dar nici nu poti divorta... ce poti face?

Si de ce am avut atit de multi? Caci nici unul nu mi-a ramas fidel... dar am avut nevoie si eu de oarecare afectiune...chiar si daca numai sexuala...

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da. Exista. Majoritatea barbatilor pe care ii cunosc nu isi inseala prietena/sotia. Asta e un mit facut de femei pentru a-si motiva gelozia excesiva.

| lifeForJesus a răspuns:

Normal ca exista! EU! Nu mi-am inselat niciodata iubita! Uni or sa zica ca e vrajeala, alti au spus ca sunt prost... pur si simplu nu pot! Consider ca nu e corect, si pe langa asta de vei simti murdar.

| daniDeeDee a răspuns:

Test de fidelitate = o mare "facatura"

si nu cred k exista barbat care sa nu insele.

| www a răspuns:

Nu ma uit la emisiunea aia, dar exista si barbati care nu insala, daca mergem principiul" nu exista barbat care sa nu insele"urmeaza intrebarea, dar cu cine insala? Nu cu femeile?
Atunci daca ar fi pe bune ce zici tu, nu exista om care sa nu insele, dar asta e fals.

| Cryssy a răspuns:

Nu ma uit... Dar poate exista si barbat care sa nu insele. Cunosc cateva cazuri. E adevarat ca sunt mai rari, dar exista.winking

| georgiana a răspuns:

Nu exista barbat care sa nu insele...
E trucaj la emisinea respectiva, sa fim sinceri, care ar rezista in fata unei femei ...si as vrea sa raspunda si baietii la intrebarea asta!

| liviu00 a răspuns:

@furni Eu imi mentin parerea. Fidelitatea tine de moralitate si atat. Nu poti spune ca ai pretexte daca inseli. Viata de cuplu niciodata nu poate fi perfecta. Intotdeauna exista mici divergente. Deci motive se pot gasi.
Stiu ca nu totul poate fi judecat intr-o logica bivalenta si ca vor exista compromisuri. Dar a insela increderea persoanei de langa tine este dezgustator.
Tine si de orgoliu fidelitatea. Sa ai mandria de a-ti respecta principiile.
Cu siguranta nu te pot convinge ca sunt si voi ramane fidel. Sunt inca tanar si poti spune ca mai e timp s-o dau in bara. Insa eu am certitudinea asta. M-ai facut la un moment dat fanatic pentru o atitudine. Ei bine, sunt fanatic si relativ la respectul intr-o relatie.

| simoSTAR a răspuns:

Pai clar nu exista...la inceput toate sunt frumoase..mai devreme sau mai tarziu barbatul inseala happy

| jo_7646 explică:

Mei copii...in primul rand nu vorbesc de emisiune, am dat un exemplu...ca ispitele spun ...bla bla bla...@carminaburana43 cazul tau e unul aparte! No coment! Imi este foarte greu pe cine sa aleg castigator! Imi plac multe raspunsuri!

| mada. a răspuns:

Nu, am prins acum 2 zile parca o parte dintr'o emisiune insa asa sa urmaresc nu, nu stiuthinking poate ca da, depinde...de exemplu in viata lui ar putea insela femei dar daca pe una ar iubi'o cu adv nu cred ca ar face asta:-)

| kenzo007 a răspuns:

Ba da acum nu mai stiu ce sa zica femeile... ca numai barbatii inseala, spre exempl eu numi insel pretena si nu am inelato nu am de ce sa o insel. Oare de ce alti isi inseala sotiile sau pretenele... sa vaz ic eu? nu primesc ce vor iar dupa aceia femeile se plang ca sunt inselate.

| barsan1986aditza a răspuns:

Omul care iubeste nu inseala fie barbat sau femeie!

| denisa_2911 a răspuns:

Da exista, dar e fffffff greu de gasitstraight face... din pacate...

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Dar tu ai vazut ca si femeile inseala...totusi barbati spun ca toate femeile sunt c... e,? e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista, daca cineva crede asta inseamna ca s-a inselat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SF-uri, SF-uriiiiiiiiiiiiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cat dureaza iubirea pe bune? dupe care? tot SF.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista barbati care nu si-au inselat prietenele, sotiile, iar emisiunea nu o stiu, dar daca vreo creatura feminina, ispita aia, spune asta, sa stii ca e o imbecila care a gasit in viata ei doar niste surogate, nu barbati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca postase unul de 31 de ani, inca era virgin.Ala era fidel mainii sale, ca acum nu stiu daca era stangaci sau dreptaci.in rest... daca ispita este cat mai dulce...eu nu o iert. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) oameni bun... e facatura emisiunea ca si toate de acest gen. @Flav si eu am un prieten care a luat 100 de euro sa devina personaj in Tradati in dragoste. Nu imi vine sa cred ca sunt persoane care inca mai cred in prosteala asta ieftina... Scuzati-ma ca va intreb. dar aia de la wrestling chiar isi dau cu scaune in cap? laughing)) rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hop si eu. Sa scriu din nou ca generalizarile sunt periculoase sau sa-mi fac un tricou cu asta si sa-l pun la avatar?
Brigaela, suntem pe aceeasi lungime de unda.
Liviu, in viata lucrurile-s gri, asa ca aia cu "ori esti fidel, ori esti infidel" pica. Poate in diferite etape ale vietii inveti din greseli si-ti construiesti principiile morale, pe care ulterior incerci sa nu le incalci.
carminaburana, waw... 23 sau 43?