| anonim_4396 a întrebat:

Există bărbat să nu înșele?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde ce înțelegem prin "a înșela" și dacă vorbim despre întreaga viață unui bărbat (om) sau o anumită parteneră.

Însă în mod sigur există și bărbați care nu înșeală, chiar dacă nu foarte mulți. Există până și virgini la 80 de ani, așa că da, și bărbați fideli există, chiar dacă par a fi o raritate și cam pe cale de dispariție.

Însă din experiența mea știu că bărbații nu prea înșeală când iubesc și au acasă tot ce le trebuie și este valabil și pentru femei.

42 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

@madyddd - Tu recunosti de faptul c-ai calcat si tu stramb, dar esti f. inversunata contra barbatilor. Ca ei inseala. Asta-mi suna a ''rade ciob de oala sparta.''
Este usor sa aratam cu degetul, dar sa nu ne uitam si la noi. Daca vrem respect, trebuie sa ne respect pe noi in primul rand. Daca vrem fidelitate, trebuie sa oferim fidelitate. Daca nu oferim fidelitate, atunci macar nu ne bagam in discutii despre dragoste, despre inselat, si, pe deasupra, mai sarim si cu replici taioase si moraliste.
Ca si voi femeile, care spuneti, toti barbatii sunt porci, asa si barbati pot spune simplu: toate femeile sunt curve. Si-o sa radem reciproc de asta, si-o sa strigam sus si tare. Bun. Si dupa? Tot la o femeie sau un barbat ne intoarcem, nu? Stereotipurile astea ne trag in jos. Ne arata ca de fapt nu suntem destui de caliti, maturi, intelepti. Ne arata ca unii din noi suntem raniti, altii naivi, altii nepregatiti. Cei ce generalizeaza, repet, este dreptul si alegerea lor, dar ii consider slabi. Slabi in tot ceea ce vor sa faca mai ales in viata, fiindca sunt persoane ce-si limiteaza singuri variantele. Mai ales cand faci o generalizare, si culmea, te afli si tu in ea.
Viata asta ne-a aratat niste lucruri: este mult mai simplu sa vorbesti, decat sa faci. Este mult mai simplu sa fii dezgustat de ceea ce face o persoana, dar cand tu insuti te comporti la fel, sa ti se para normal. Este mult mai simplu sa introduci o multime in aceeasi oala, fiindca-ti creeaza tie o stare de liniste, de neresponsabilitate, de impacare cu tine insuti. Ca tu n-ai nicio vina. Este mult mai simplu sa spui de altii ca sunt murdari, fiindca este mai greu sa-ti faci o evaluare morala, comportamentala.
Si ca sa raspund si la intrebare: Da Cicci, exista barbati care nu inseala, asa cum exista si femei care nu sunt cuve.

| alllexa a răspuns (pentru Flav):

Cata Dreptate ai Flav... Chiar exista baieti care nu inseala!

| madyddd a răspuns:

Dacă toţi bărbaţii care-şi înşală femeiile ar şchiopăta, lumea ar fi plină de şchiopi.happy
Toţi bărbaţii sunt impostori, singura diferenţă între ei este că unii recunosc!
...de ce?! Pentru ca sunt lasi!
Barbatii care inseală sunt niste egoisti.
Sigur, motivele pentru care insala barbatii sunt diferite. Cei inalti si aratosi si spatosi, fara burta, se cred un dar de la Dumnezeu. Si inseala nu neaparat din pofta, ci pentru ca li se pare ca tija lor de jad trebuie sa bucure cat mai multe femei. De-aia s-au nascut pe pamant, sa arate calea si lumina prin sex. S-au nascut sa fie generos cu lor sau sex. Un gest altruist, nu-i putem condamna. Ce zice?! Ca nu-i putem condamna? Aiurea. Barbatii astia sunt niste PORCI.
barbatii sunt, cred, asa de pusi pe rele: de placere, de plictiseala sau pentru ca li s-a solicitat de catre o femeie si nu e cavaleresc sa refuzi. Apoi din nevoia de noutate sau pentru a-si confirma barbatia sau pur si simplu pentru ca sunt furiosi. Barbatii inseala pentru ca asa sunt facuti si pentru ca pot.

Tine minte un lucru: nu inseală barbatii car nu pot sau care nu au ocazia!happy

In concluzie, insala chiar si cei mai sfiosi, lenesi, lipsiti de vino-ncoa pentru femei. Insala toti barbatii, stiu acum. Si o sa-i tratez si eu ca atare.laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru madyddd):

Gresesti si generalizezi.

| madyddd a răspuns (pentru Cosmin86):

Oare gresesc? Foarte bine, gresesc! Sunt vastă, cuprind mulţimihappy
stii cum e... unii greşesc din teama de a nu greşi.
foarte bine, acum spune-mi tu unde crezi ca am gresit? am gresit spunand "adevarul"?! doare?! laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru madyddd):

Da, doare de nu mai pot dormi noaptea...
stii clasica replica pentru fetele care afirma "toti barbatii inseala", ea este "i-ai incercat tu pe toti?"

Daca majoritatea inseala nu inseamna ca toti inseala, sunt 10 % sigur care nu inseala. Si afirm asta ca eu sunt printre ei, si am si prieteni care sunt printre ei.

Asa poti gasi si despre femei 10000 de afirmatii ca "toate sunt curve", la fel, o alta generalizare.

Eu nu vad niciun rost sa-ti pui in pericol relatia ( mai ales daca e serioasa, de genul sa va faceti casa impreuna ) si sa ranesti pe cineva care tine la tine doar pentru ca "poti", de ce nu-l impusti direct laughing

| madyddd a răspuns (pentru Cosmin86):

"Si afirm asta ca eu sunt printre ei"....vai la tine modestia e in floarelaughing
eu l-as impusca cu mare placere pe individ…dar asa, intai in picioare apoi in maini si la urma dupa cateva zeci de minute de suferinta in cap…

| Cosmin86 a răspuns (pentru madyddd):

Dar totusi, de care ori ai patit-o?

| madyddd a răspuns (pentru Cosmin86):

Am fost inselata de cate ori a vrut si am calcat stramb de cate ori am vrut, dar nu regret nimic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru madyddd):

De ce nu incerci si altceva?
Din ce am vazut eu la fele, cand au umblat cu golani sau afemeiati si au avut probleme plangeau si injurau "toti baietii sunt niste porci". Cand au gasit pe cineva care chiar le apreciaza si chiar le iubesc au trecut la "vai ce super e".

Acum esti tot cu ala care te inseala de cate ori a vrut? Da ca, sa stii ca "sigur" o sa-ti faci un viitor alaturi de el

| Analytical a răspuns:

Bineinteles! Universul e plin de lucruri pozitive, daar mai sunt si sado! aceasta perspectiva declanseaza intrebari ridicole. Stii tu, intrebarile sunt puse in situatiile de fata cu care te confrunti in acel moment. Imi pare rau, ne place sa ne amagim, sa primim raspunsuri pozitive, crezand ca ne vom simti mai bine pe urma... desi, stim raspunsul clar. Dar vezi tu, multi critica crudul adevar sunt prea comozi sa faca mai bine o friptura.

| Leon a răspuns:

Imi face constiinta blackout cand vad astfel de preocupari din partea unui copil de 13 ani. Ce legatura ai tu cu barbatii? E dramatic iti spun

| anonim_4396 explică (pentru Leon):

De ce nu te exprimi doar cu cuvinte românești?
Tu de ce nu îți treci data de naștere ca să se știe vârsta ta? nici măcar după poză nu mă pot lua pentru ca văd doar un tors.
Am pus această întrebare scriind intenționat bărbat și nu băiat pentru că o prietenă de-a mea este foarte tristă de când a aflat că mama ei vrea să divorțeze după ce a aflta că tata prietenei mele l-a înșelat.
Acum o lună s-a aruncat de la etaj o vecină care a fost depresivă după ce o lungă relație cu un bărbat s-a terminat tot din cauza infidelității lui.
Iar săptămânâ trecută a lipsit o profesoară de la ore și cu stupoare s-a aflat motivul, cum că soțul ei a murit ( care era tot profesor ) în timp ce făcea sex acasă la ei cu o elevă.

| Leon a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma numesc Dan si am 27 de ani, poza e simbolica, pai ce vroiai sa raspund la o asemenea intrebare? Iar daca nu te intrigam nu dadeai explicatii. Asa ca te-am fortat sa aflu povestea din spatele intrebarii.
Bine ai venit in 2012, o lume unde totul e posibil si usor de obtinut, cu atat mai mult sexul. Fereste-te de imbecili, chiar si aceia care par cei mai 'curati', draguti si politicosi. Deci ai grija cui satisfaci interesele, de orice fel. succes!

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Sigur k exista happy Eu am fost intr-o relatie timp de 3 ani jumate si nu am inselat-o pe iubita mea

| Catalion a răspuns:

Da, eu, pe cuvant.

| Purec a răspuns:

Nu exista. Exista doar femei inteligente capabile sa ii tina pe barbati doar pentru ele, si femei proaste care chiar merita inselate happy Din pacate e plina lumea de proaste. De aici si parerea complet gresita ca barbatii ar fi niste nemernici fara suflet care isi inseala partenerele sad

| SantaAndrei a răspuns:

Da, exista, trebuie doar sa ii alegi cu cap... fetele in general ii aleg pe cei care stiu ca o sa le insele pentru ca e mai palpitant

| IonutAxi a răspuns:

Cred ca da

| username_3216 a răspuns:

Da,depinde de modul cum "citesti" oamenii, multe fete aleg baieti care le inseala si apoi se intreaba "cu ce am gresit iar?!"

| anonim_4396 explică (pentru username_3216):

Cum adică? Ori înșeală ori nu.
Nu ai înțeles întrebarea sad

| Cuplacere a răspuns:

Sigur ca exista, daca te-a inselat unu asta nu inseamna ca toti sunt la fel. Viata merge inainte happy

| Azµre a răspuns:

Dar exista femei care sa nu insele? gandeste-te putin! Eu zic ca exista si barbati si femei care sa nu insele! acum totul depinde de armonia din relatie! daca e bazata pe incredere si sinceritate nu o sa insele niciunul din ei dar daca e bazata doar pe faptul : uaoo ce frumos e sau uaoo ce frumoasa e, sa nu-ti faci prea mari sperante sa nu te insele laughing

| Hpzox a răspuns (pentru Azµre):

Mare dreptate ai.

| Azµre a răspuns (pentru Hpzox):

Da oricum majoritatea "relatiilor" pustilor din ziua de azi pe asta e bazat ca e frumoasa/frumos nu pe altceva...muti or sa ajunga in felul acum vor frumuseti si cand o fi sa se aseze la casa lor nu o sa isi gaseasca o frumusete cum isi doresc ci o fata ca toate cele. Prin urmare lor acum le pasa doar de cum arata fata nu si ce are in cap acelasi lucru este valabil si pentru fete.

| Hpzox a răspuns (pentru Azµre):

Asta asa este, degeaba ai o fata frumoasa bine facuta daca e proasta si are o mentalitate distrusa...stii cum e marul stricat pe dinafara frumos pe dinauntru, conteaza cum gandeste persoana si cum se poarta, ce inima are, asa si la baieti.

| Azµre a răspuns (pentru Hpzox):

Pai da asa se intampla mai mereu in ultimul timp multi stau cu fete pentru ca sunt frumoase sau fete cu baieti ca sunt frumosi nu pentru ceea ce gandesc sau cum sunt ei... majoritatea vor sex si apoi se mira de ce le-a dat papucii sau le-au facut sa sufere.

| Hpzox a răspuns (pentru Azµre):

Da. Dar de la un timp sunt fete care fug in bratele baietilor cu bani si sunt mai multe fete decat baieti care ii inseala.

| Azµre a răspuns (pentru Hpzox):

Majoritatea fetelor aleg baietii "smekeri" iar baietii cumsecade sunt dati la o parte, mai mereu se intampla asa... imposibil sa nu fie un baiat cu bun simt prieten bun cu respectiva si sa-si doreasca o relatie si tipa il refuza pe baza ca sunt prieteni buni si ca nu vede mai mult in el etc etc, dar e dispusa sa se cupleze cu unu care n-are minte, e "smecher" care duap un timp o sa o bata sau o sa o **** si o sa-i dea papucii...

| rousz a răspuns:

Hey! Eu cred ca exista, mai rari asa barbati, dar exista! Orice este posibil, dar de ce neaparat barbati, acum am vazut si auzit mai mult fetele sau femeile cu sot si copii si umbla pe la altiiwinking bineanteles daca stai sa faci asa un procentaj barbatii sunt la putere in aceasta cauzalaughing. Da eu cred ca exista barbat sa nu insele! nu toti sunt la fel si nu toti gandesc la fel!

| kbej a răspuns:

Normal ca da!

| Norvegianul a răspuns:

Calugarii.

| anonim_4396 explică (pentru Norvegianul):

Teorectic, dar practic? big grin

| Norvegianul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai calugarii stau in casutele lor de pe multe unde n-a calcat picior de femeie, cu cine vrei sa te insele?laughing

| DianneKrieger a răspuns:

Desigur ca exista! Insa trebuie sa iubeasca cu adevarat partenera de langa el, sa demonstreze ca iubeste cu fapte nu cu vorbe ...ca vorbe spun toti.

| crazy14 a răspuns:

Nu cred...laughing

| lungudragos a răspuns:

Nu

| locdog a răspuns:

Raspunsurile sunt simple:
Nu
Da, daca este sterilbig grin

| Pintilie_Mirela_1995 a răspuns:

Normal ca exista atunci cand iubeste cu adevarat :X:X si na depinde si de comportament dar si de fata daca il iubeste

| TheYoungGun124 a răspuns:

Sigur ca exista barbat care sa nu insele!

| bantic000 a răspuns:

Exista.ti-o zic din propri experienta!

| anonim_4396 explică (pentru bantic000):

Și care este experiența ta?