| Raluca591 a întrebat:

Credeti ca exista intr-adevar barbat care sa nu insele?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Exista clar.A meu spre exemplu până acum nu a facut ceva de genul.
Nu trebuie sa ai idei aia preconceputa cum ca bărbatul e bărbat și înșală pentru ca asa vei aduna doar gunoaie in jurul tau.
Am fost cu al meu la o petrecere intr-o zi si erau femei și bărbați de toate vârstele majoritatea căsătoriți.Si sa discutat despre femei, relații etc.Barbatii crezând că sunt ei mari șmecheri au început să se laude că ei au înșelat, femeile au început cu afirmații de genul ca toti înșală, ca asa sunt bărbații.La un moment dat la-au intrebat si pe a meu daca e asa sau nu si a meu a spus ca daca esti bărbat cerebral, ai persoana potrivita langa tine (ai ce iti trebuie acasa) nu înșeli chit ca esti bărbat.Si cam toti au închis gura si au realizat ca nu au facut altceva decat sa se faca de ras.
E, cu timpul din ei s-au separat din cauza ca bărbații si-au gasit altele si ele au rămas cu copii in brate.Pe altele bărbați lor nu dau doi bani sau le caftesc, altele muncesc in timp ce ei cheltuie si beau si aflând toate astea abia atunci mi-am dat seama ce fel de persoane gandesc asa si încercau să ne "corupa" și pe noi sa gandim la fel.

16 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da, cred ca exista

| cristi202 a răspuns:

Eu stiu unul, ma stiu pe mine. Am 13 ani de casnicie, si nu am inselat-o. Dar si ce nevasta am acasa! ☺
Nu cred ca merita sa distrugi ceva ce ai constuit in ani pentru o noapte, sau nici atit, de placere. Daca poti numi placere, caci ce iti ofera fiinta de linga tine in care ai incredere, si pe care o cunosti bine, e nespus mai frumos si mai valoros.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am înșelat niciodata

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, cred ca sunt capabil de asta.

| Drimmero a răspuns:

Iar generalizari? Normal ca exista, e suficient sa existe unul si deja nu mai are rost generalizarea.

| cristi202 a răspuns (pentru Drimmero):

Ehei, daca e doar unul, se prea poate sa fie exceptia ce confirma regula. ☺☺☺

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ne intrebi dacă credem in miracole? ))
Există, dar sunt rare...

| Celcestietot a răspuns:

Normal că există; pe ce lume trăiești?

| SilentRain a răspuns:

Nu

| OldSoul a răspuns:

Eu zic ca exita.
Daca barbatul repectiv este alaturi de persoana pe care o iubeste, pe care o considera perfecta iar ea e tot ce are el nevoie, nu vad de ce ar risca "perfectiunea" pentru o alta.
Cel putin, eu nu as face-o.

| Endoryus a răspuns:

Da

| RKBlue a răspuns:

Nu,nu exista barbat care sa nu insele exact cum nu exista femeie care sa nu fie doar dupa bani.
Hai serios, din toti barbatii de pe pamant crezi ca toti inseala?
Adica cei care sunt in coma? Cei in scaun cu rotile si maini lipsa?
Cei care stau numai la pat? Cei cu probleme mintale?
Glumesc doar, desigur.
Sunt destui care nu inseala.Chestia e ca cei care inseala te ranesc. Dupa, ramai cu o teama, uneori slaba, alteori mai puternica, care iti poate afecta relatiile viitoare si increderea in parteneri.
Deci, trebuie sa eviti sa iti pui increderea intr-un partener nou si sa astepti sa il cunosti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur există. Bărbatul meu. Viitorul. Dragul de el... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mulți prieteni pe care ti-i pot da ca exemplu.
Și pe mine. Normal ca exista. straight face

Răspuns utilizator avertizat