| KinekT a întrebat:

Vreau sa cumpar o cutie de petarde la scoala,, daca ma prind profesorii cu cutia la mine ( nu vreau sa aprind nicio petarda) imi pot face ceva?

4 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Nu ai voie cu astfel de lucruri la scoala.La inceputul anului nu ti-a spus nimeni regulamentul? Oricum ascunde-le bine in ghiozdan si nu te apuca sa spui ca ai petarde.

| Benito2014 a răspuns:

Daca te reclama cineva la politie, ai pus-o de-o amenda usturatoare! Daca nu ti-o da tie, o da parintilor tai! Petardele sunt interzise!

| PepiChuxD a răspuns:

Este culmea sa mai si aprinzi o petarda de bubuie scoala laughing)
Daca nu le aprinzi, nu ar trebui sa-ti faca nimic. Dar pentru orice eventualitate, ar trebui sa le ascunzi de profesori laughing

| Felicia57440 a răspuns:

Da, cred ca iti pot scădea nota la purtare! Practic intrii in școala cu lucruri periculoase...