| Andrei1332 a întrebat:

Salut.Mami nu ma lasă sa cumpar petarde ca zice ca ma rănesc ca sunt prost si arunc bricheta in loc de petarda cum pot sa cumpar fără sa nu vadă?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Legea e lege: NU AI VOIE SUB 18 ANI sa folosesti NICI UN FEL DE EXPLOZIBIL sau ARMA!
Daca esti prins, ori tu ori parintii tai intrati la puscarie pentru cativa ani!

ASTA e si cu POCNITOARE si cu ARTIFICII, nu e joaca!
Poti ramane fara mana, ochi sau alte RANI PE VIATA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa iti faci o idee ceea ce poate avea si utiliza o persoana necalificata sunt acele artificii de mana sau cele de tort, ATAT. Pentru celelalte pocnitori, petarde iti trebuie un permis special. Daca te prinde politia ca, cumperi sau vinzi aceste petarzi poti risca chiar si inchisoarea.
Nu mai spun ca sunt periculos de periculoase, nu sunt verificate de nimeni si nu stii ce naiba mai au prin ele!
Lasa-le naibii si joaca-te frumos daca vrei sa mai ai degete. Ascult-o pe mama ca nu spune rau ce spune ea.

| ibaal a răspuns:

Cum naiba sa arunci bricheta in loc de petarda?! laughing
glumeata si mama talaughing
dar, cati ani ai?!
Nu poti merge sa-ti cumperi singur?!

| Andrei1332 explică (pentru ibaal):

Am 6 si am dat comanda si m-a prins si acum mi-a distrus calculatoru si mi-a dat foc la deget si acum am o arsura de gradul 3

| Stropdeploaie a răspuns:

Daca te prinde politia. mama ta va avea de platit o amenda. uriasa!

| leapșa a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))
Ba, ce tare-i maica-ta

| gothicbat a răspuns:

Mama ta are dreptate.

| elcosmin a răspuns:

Petardele sunt interzise pe piata. Se vand doar la negru. Ia-ti artificii, sunt mai sigure si mai frumoase big grin

| Edmonds2342 a răspuns:

Ascult - o pe mama ta