| noName_8681 a întrebat:

Vreau sa trimit un pachet prin posta. Unde scriu destinatar si unde scriu expeditor? Stiu ca trebuie ambele pe fata pachetului dar numai stiu ce trebuie in coltul de sus si ce trebuie in contul de jos.
Help.

Răspuns Câştigător
| Cristi_3697 a răspuns:

Nu conteaza unde le pui! Doar sa scrii ce trebuie pentru ca pachetul sa ajunga la destinatar.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In coltul de sus scrii Destinatarul
In coltul de jos scrii Expeditorul
Bafta!

| alessia5158 a răspuns:

In stanga sus scrie "expeditor" iar in dreapta jos scrie " destinatar".

| Eduard a răspuns:

Sincer nu conteaza, conteaza sa scrii Destinatar si Expeditor ca lumea sa stie. Trebuie sa fii orb sa nu stii sa citesti care-i care. Se descurca cei de la posta. Trust me happy

| yasser25 a răspuns:

Chiar nu conteaza, dar de preferinta in dreapta jos numele destinatarului, iar pe spate in mijloc nume expeditor!

| Nick_1272 a răspuns:

Unde este panza/foaia goala si fara scotch (pentru a putea pune postasul stampila) in stanga sus se scrie expeditorul:a dica tu si in dreapta jos: destinatar (numele si adresa unde vrei sa trimiti)! Nu uita de codul postal al strazii ca sa fie sigura treaba (codul il gasesti pe internet dupa adresa).