| Bubble_7593 a întrebat:

Vreau si eu sa cresc in inaltime 20 cm :d Cat se poate de rapid. Stiti vreo cale mai naturala? Dau funda, promitkiss

26 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să crești în înălțime, te sfătuiesc să te apuci de basket, volei, inot și dacă vrei, poți să sari și coarda.

Toate cele bune!happy

| adutzadragutza a răspuns:

Dacă vrei să crești în înălțime, te eu zic să te apuci de basket, volei, inot și dacă vrei, poți să sari și coarda. innotul te dezvolta foarte mult, la fel si basketul happyfunda confused

| BiwCupcake a răspuns:

Facand mult sport happy

| Essence a răspuns:

O metoda eficienta ar fi sa faci mult sport:
sa mergi cu bicicleta (http://www.allshops.ro/......20556.jpg) cu cea reala nu prea se poate pe vremea asta. dar ar fi ceva sa incerci;) :P.
Eventual, poti sa te duci la o sala de inot, ca tot vine vacanta o sa ai timp sa te duci.

Eu sport te sfatuiesc sa faci. Este singura solutie.
Oricum, corpul uman are anumite perioade ( depinde de organismul fiecaruia ). Creste in anumite perioade. Poate unii copii au crescut repede la varsta de 12-13-14 ani. Altii dupa 18 ani. Depinde si de o alimentatie corecta, fara chimicale si echilibrata.

Oricat te-ai stradui, corpul tau decide.

Oricum, sportul te ajuta: iti dezvolta si musculatura si cresti si in inaltime. Insta nu pot aprecia timpul in care se intampla asta.

Pentru mai multe informatii
Citeste si : http://www.supercrestere.com/
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/25147/.html

| ピンク a răspuns:

Eu chiar nu inteleg de ce toata lumea recomanda inotul straight face
Eu am facut 7 ani de inot, dintre care 5 de performanta si am 1.56 straight face

| Marwell a răspuns (pentru ピンク):

Nu te-ai gandit ca fara inot poate erai de 140?

| camon12 a răspuns:

Fai mult innot o perioada de 6 luni vei creste 10 cm fai 1 an n-ai cum sa cresti asa repede daca faci un an vei creste 20 de cm innotul te inalta si te dezvolta Ascultama pe mine

| IliuTZA_5884 a răspuns:

Apuca-te de un sport preferabil BASKET sau INOT!

| Mihay_5100 a răspuns:

Inaltime= Basket, sau te apuci de o bara si stai asa timp de cateva secunde in fiecare zi, si sa, vezi progrese.

| Andruza a răspuns:

Fă-i sport
Volei, basket, inot.
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltimea e scrisa in codul genetic deci nu prea poti sa schimbi asta.

| Marwell a răspuns:

Deci nu stiu ce inseamna repede pentru tine 20 cm, daca te referi la 2-3 luni e imposibil, dar daca vrei metoda naturala care chiar functioneaza citeste aici:
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/

| Cosmin1986 a răspuns:

Toata lumea vrea INCLUSIV eu dar din pacate nu se poate TOTUL este GENETIC baschetul NU ajuta la creste asta e doar un mit pentru COPIII MICI SI PAMPALAI care nu au citit o carte de anatomie in viata lor.

| bNarcis a răspuns:

Buuble,inotul este cea mai buna metoda, deci crede-ma eu in vacanta de vara anul trecut am reusit sa cresc de la 1.45 cm la 1, 61cm, actual, practicand innot, ocazional, si foarte putin dar foarte baschet.+am reusit sa slabesc, de la 50kg, la 39 si o musculatura destul de impresionanta la maini si picioare! si cu niste flotari, o sa ai si un abdomen..., eu zic sa practici cat de mult innotul, precizez ca acum am 13 ani!

| srG24 a răspuns:

Eu m-am inaltat mult cand am facut box ma punea maestru sa stau agatat de o bara 5 minute in fiecare dimineata de luni pana vineri si s-a vazut rezultatul sau fa inot sal

| fkyuc a răspuns:

Cine vrea gaseste aici cum sa cresti in inaltime absolut gratis, crestere garantata.
http://wp.me/P3hgwB-9
http://wp.me/P3hgwB-23

| DaKsTIpOnTUtRaGeJoInTu a răspuns:

Pai daca esti pasionata poti face un sport de performanta sau de placere cum ar fi baschet, hanbal. Fa sport asta ajuta. Sper ca te-am ajutat:X:X

| Tudor202 a răspuns:

Bea mult lapte, evita grasimile, practica un sport si mananca multe alimente bogate in proteine.

| SureeaAndreea a răspuns:

Www.inaltime.com tot ceea cauti se afla pe acel site. Eu Cresc cu ajutorul cartii lor, mii de alte persoane au crescut, Si si tu vei creste!

| Ralu_2930 a răspuns (pentru SureeaAndreea):

Heiii daca tot zici ca e buna cartea, impartaseste-ne si noua cateva secrete.ce scrie acolo? co ce te ajuta cartea asta mai mult decat alte sfaturi?

| vlad_2771 a răspuns (pentru SureeaAndreea):

Te rog mult de tot, dau cate funde vrei tu, like la orice fac ce vrei imi zici si mie te rog niste sfaturi de acolo?( din carte?)

| RIPJimmy a răspuns (pentru SureeaAndreea):

inaltime.com nu mai poate fi accesat, Creșterea În Înălțime™ s-a transferat pe www.inaltimeperfecta.com

| goldenbullet a răspuns (pentru SureeaAndreea):

Imi zici te rog o reteta buna din carte pentru baieti?

| antrenor3 a răspuns (pentru goldenbullet):

Http://www.sfatulmedicului.ro/......time_10146
E gratis şi informaţiile sunt identice ca cele din carte

| Andreiutza76 a răspuns:

Spunea cineva mai sus de siteul de crestere www.inaltime.com :D Cu ajutorul cartii lor poti creste intr-un ritm rapid :D depinde cat suflet pui in exercitii :D eu de exemplu am crescut 4 cm, dar stiu alte persoane care au crescut mult mai mult.

| Mt_Denii_1997 a răspuns:

Buna :d Am 16 ani, si am 1.45 Ce pot face? straight face