| flavius01 a întrebat:

Exista vreo cale naturala de a opri cresterea in inaltime? Am 16 ani si am deja 2.17 ( am fost la medic, este genetic, nu am vreo boala ) dar nu vreau sa mai cresc. Cum pot opri cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Pai normal, ar trebui ca dezvoltarea sa se opreasca la baieti pe la 17-18. Poate ca e oarecum normal, desi e o inaltime cam mare.
Ce pot sa zic...practici cumva baschet?

| Dumnezău a răspuns:

Shit,man,go play basketball! laughing

| wassyle1994 a răspuns:

Incepe sa te antrenezi, in special cu greutati, haltere, ridica in asa fel ca sa antrenezi mushchii gitului si umerii.Eu eram cel mai inalt din clasa pin in a 7-ea, insa incepind sa fac sport serios individual, am stationat foarte mult in crestere ajunghind in cl 9 al 6-lea la numar dupa inaltima din cl

| vladut7373 a răspuns:

Eu as vrea sa am inaltimea asta zau daca nu erai atat de inalt, spuneai : Ce super o fii sa fiu inalt asa ca... e super sa fii asa inalt parerea mea

| LeonardoDC a răspuns:

Nu stiustraight face

| ankutuka a răspuns:

Asa de mult? eu nu stiu.dar na. eu nu te pot ajuta decat asa...du-te la un control iti va spune ce sa faci si ce tratament sa iei... funda?