| tibidede a întrebat:

A existat Vitto Scaletta si celelalte personaje din joc in realitate in acei ani?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Nascut in Sicilia in 1925 a trait in America si a fost un mafiot cunoscut. Se numea Vittorio Antonio Scaletta. Era chemat cu apelativul Vito (nu Vitto). Acesta este unul din modelele jocului. A mai fost un alt Antonio Scaletta, tatal lui Vito. Nascut tot in Sicilia, a trait intre 1890-1943. A fost un simplu docher.

| SuntDur a răspuns:

Da boss

| tibidede explică (pentru Hitback):

Hitback dar toate aceste personaje au fost in realitate sau numai unele dintre ele sau poate nu au fost nici unul?

| Hitback a răspuns (pentru tibidede):

Cam da. happy

| tibidede explică (pentru Hitback):

Deci vrei sa spui ca au fost nu? sau te referi ca nu au fost?

| Hitback a răspuns (pentru tibidede):

Au existat. Da au fost.

| tibidede explică (pentru Hitback):

Hitback spune-mi si mie te roog cum conduc trenul in mafia 2 si joc la joe adventures si am vaz ca am trecut pe la trenuri spune-mi daca stii cum merg cu trenul?

| Hitback a răspuns (pentru tibidede):

Nu stiu de acest detaliu.

| tibidede explică (pentru Hitback):

Hitback ai facebook sau skype sa vorbim? ca messul l-am sters?

| tibidede explică (pentru Hitback):

Facebook meu este :tiberius. pitz si skype pit tiberius

| Hitback a răspuns (pentru tibidede):

Am skype. Momentan pcu e stricat si trebuie sa imi vina azi noul pc. Te adaug eu.