| Domynyc a întrebat:

Am bagat un joc de psp pe calculator ce fac? am auzit ca exista un program care iti face jocu sa mearga pe pc. dati-mi si mie liku.dau funda promit...plz?

5 răspunsuri:
| τøṉïģhτɾøсќlïќεṃε a răspuns:

Eu l-am luat pe ala cu windows 32 bit tu ia-ti ce crezi cu cuviinta ca toate sunt aceleasi chesti apoi intri in el dezarhivezi folderul si intri in el si vezi ca in folder e un readme unde are si intructiuni(In engleza) iate dupa ele si afli ce trebuie sa faci

| Domynyc explică (pentru τøṉïģhτɾøсќlïќεṃε):

Zim tu ca nu stiu engleza
explicam tu

| τøṉïģhτɾøсќlïќεṃε a răspuns:

Asigurați-vă că pentru a avea JRE (Java Runtime environement) instalate în calculatorul dumneavoastră
înainte de a încerca pentru a rula JPCSP.

NOTĂ: Se recomandă că, chiar și pe un sistem de operare pe 64 de biți, trebuie să instalați
32-biți de presă și de a folosi JRE JPCSP pe 32 de biți versiune, pentru motive Compatibilitate.

Dacă ați descărcat versiunea pentru Windows, utilizați lot (. BAT) fișiere localizate
în interiorul folderul principal JPCSP lui (start-ferestre-x86.bat sau start-ferestre-amd64.bat).

Dacă ați descărcat versiunea Linux, utilizați script de shell (. D) fișiere
situat în interiorul folderul principal JPCSP lui (start-linux-x86.sh sau
începe să-linux-amd64.sh).

Dacă ați descărcat versiunea MacOSX, doar să faceți dublu clic pe aplicația
pachet pentru a începe JPCSP.
Pentru a încărca o imagine ISO / CSO, va trebui să-l pună sub "umdimages" dosarul
(acest folder pot fi modificate de sub Opțiuni> Configurare> General).
Pentru homebrew, plasați folderul principal al aplicației (care ar trebui să conțină
EBOOT fișier) în cadrul ms0> PSP> GAME.

Pentru a ști care sunt în prezent de jocuri compatibile cu emulator, puteți verifica
JPCSP Forum pentru cele mai recente știri și o listă actualizată după compatibilitate.

Jocuri etichetate ca "criptat" nu pot fi încărcate prin mijloace obișnuite.numai
opțiune juridică este de a deține un PSP și să-l utilizați pentru a decripta fișierul propriile jocuri "de boot.
"File": meniu vă permite să încărcați imagini UMD (încărcare UMD), aplicatii homebrew
(Încărcați MemStick), precum și orice alt fișier, cum ar fi demo-uri (Load File). De asemenea, permite
pentru a capta și încărca memoria RAM actuală și starea registrele GPR ", într-un fișier,
astfel încât să poată fi folosit ca o opțiune suplimentară de salvare (Save / Load Instantaneu).

"Options": Meniul conține setări dedicate pentru "Video" (Rotire și
Screenshot), "Audio" (Mute) și "Controls": caracteristici, precum și
"Configurare": meniul.

"Debug": Meniul conține toate caracteristicile avansate ale emulator, cum ar fi
logger, depanator și vizualizatorul de memorie (a se vedea secțiunea 5. caracteristici avansate).

"Trucuri": meniu vă permite să se aplice ieftin pentru aplicația curentă.

"Limba": meniu vă permite să schimbați limba de emulator.