| SlendeR a întrebat:

Am o intrebare, cum se da overwrite? am instalat un joc si dupa updateuri imi ziceau instructiunile sa dau overwrite dar cum se da? multumesc

Răspuns Câştigător
| Adi2ro a răspuns:

Overwrite se refera la a scrie peste.

Probabil iti zicea sa copiez crackul (un fisier sau mai multe) din folderul de pe CD (sau din imaginea de CD) peste cele din folderul unde ai instalat jocul. In momentul in care faci asta windowsul iti zice "fisierele deja exista... vrei sa scrii peste? (overwrite)" si dai Yes happy

Sau termenul mai e "copiezi peste" (si inlocuieste automat).

1 răspuns:
| SlendeR explică:

Aha...deci asta inseamna overwrite...Multumesc anticipat, si ma tin de cuvant big grin dau fundawinking