| Moryami a întrebat:

Am o problema cu un joc numit Minecraft!
Mi-am pus un skin de pe PlanetMinecraft si am intrat in joc pe un server multiplayer. Aici apare eroarea cu skinul: Eu vad absolut pe toata lumea imbracata cu skinul meu, si cand ii intreb pe altii daca imi vad skinul, ei zic ca nu! Ce e cu eroarea asta? Vreau si altii sa imi vada skinul, nu numai eu!
P.S: Versiunea mea pe Minecraft este 1.5.2!
Help=FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

Se intampla asta pentru ca nu ai minecraft cumparat cu bani si skinul e doar asa de forma ca sa il vezi doar tu.
Exista doua modalitati sa iti faci skinu ca sa il vada toata lumea:
1. Iti cumperi minecraft cu 50 lei sau cat costa big grin.
2. Cauta pe youtube tutorial despre Mineshafter il bagi dupa intri pe skindex pe google iti alegi ce skin vrei, dai click pe skin, copiezi site-ul skinului(undeva in dreapta jos a paginii scrie Image URL sau ceva de genu) si copiezi linkul skinului pe site-ul mineshafterului la contul tau si dai Save. Dar ca sa vada si altii skinu tau trebuie ori sa aiba Minecraft cumparat sau sa aiba ca tine mineshafter.
Sper ca te-am ajutat! Succes big grin

3 răspunsuri:
| Dvmasster1 a răspuns:

Skin-ul iti modifica tie jocul sa vezi "imbracamintea"(daca am inteles bine) diferit. Ar trebui sa aiba si ei skin-ul acela ca sa vada si ei imbracamintea la fel ca tine.

| Moryami explică (pentru Dvmasster1):

Pai cred ca mi-am pus 100 de skinuri si tot acelasi lucru.

| Sprite4Fun a răspuns:

Incearca sa iti pui skin dupa mcskinsearch si merge ok happy