| nik1 a întrebat:

Am placa de baza - MSI 945GZM6-F - cu 1 gb de ram si as vrea sa pun 2! iar placa video e de 256 mb si ma gandeam sa o schimb pe una de 1gb! (procesorul e de 1.6 ddr2) intrebarea mea este: ar suporta placa de baza noile componente?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Da placa suporta maxim 2 GB ram dar ai grija sa fie aceiasi frecventa ambele memorii si placa video da merge doar sa intre in slot adica daca ai la placa PCI expres i placa trebuie sa fie la fel.Tu ai PCI expres x16 nu? vezi sa fie la fel placa. Funda?