| Wat3r a întrebat:

Am vazut la uptaded pe minecraft 1.7.2 ca scrie asa sickRemoved Herobrine (ce inseamna? ) Credeam ca herobine e doar un mit in minecraft cine ma ajuta cu asta *funda*

Răspuns Câştigător
| Alex99t a răspuns:

"Herobrine" este fratele mort al lui Notch (creatorul minecraftului), nu e un mit, in versiunile vechi era, dar nu il gaseai asa repede.

| Wat3r explică (pentru Alex99t):

Mersi mult! rolling on the floor Ai funda de la mine acum am descoperit

| Wircea a răspuns (pentru Alex99t):

Nu este adevarat.
In primul rand, Notch NU ARE nici un frate mort.
In al doilea rand, Herobrine NU A EXISTAT niciodata in Minecraft.

Dovada: https://twitter.com/notch/status/206375074608054273

Motivul pentru care MOJANG scrie "Removed Herobrine" la sfarsitul fiecarui update este ca sa se joace cu comunitatea.
Se vede insa ca mai nimeni nu pricepe gluma si o ia de serios.

Pe scurt, Herobrine nu este real.