| Andre29Smile a întrebat:

Am vrut sa-mi descarc Hammer Mt 2 si in loc de el mi-a aparut o chestie cu Windows Film in calculator. Sunt disperata! Nu pot sa deschid nimic ca apare aia. Este un virus? Daca da, atunci va rog sa-mi spuneti ce sa fac. Funda!

1 răspuns:
| BloodMoney a răspuns:

Daca ai Windows XP, te sfatuiesc sa intri in Safe Mode. Cum faci asta? Pai cand iti apare ca se incarca Windowsul apesi F5 de multe ori si iti apare un meniu. De acolo selectezi Safe Mode. O sa iti mearga mai greu calculatorul in Safe Mode, pentru ca e o partitie care te ajuta sa rezolvi orice problema. Dupa ce ai intrat in Safe Mode, deschizi anti-virusul si scanezi PC-ul. Iti va sterge toti virusii din calculator. Dupa ce faci asta, intri iar in Windows si daca iti apare eroarea in continuare, intri in Run si scrii : msconfing, dai pe Startup si dezactivezi chestiile inutile de acolo, inclusiv Windows Film. Iar dai un restart si daca iti apare eraoarea in continuare, poate sa fi intrat in registri. Ai putea curata registrii cu Registry Cleaner. Si daca nu iti va merge nici atunci... Va trebui sa reinstalezi Windowsul. Sper ca te-am ajutat.