| Ioanna2012 a întrebat:

Buna!

Am o problema in legatura cu calculatorul, mereu cand il aprind ma baga pe net intr-un site (fara sa dau eu nici un click inainte) ceva si ma pune sa descarc o chestie in calculator si sa o instalez. Nu stiu ce este si inca nu am descarcat-o. Se numea... spuneti-mi mai multe despre chestia asta si de ce imi apare mereu? si ce este acel program care ma pune sa il descarc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur in calculator ai un virus, intaleaza un antivirus bun si i-ai ultima baza de date cu virusi pentru el, apoi scaneaza si curata pc, dar totusi o sa fie greu deoarece am avut si eu parte de astfel de specimene de virusiwinking sau ar putea fi un fel de reclama de la un program care l-ai instalat recent si trebuie sa instalezi un toolbar pentru elwinkingia gandeste-te! happy

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Daca e adobe flash ia-l.

daca e altceva nu.

e virus. intra singur si isi face manevrele.

| Ioanna2012 explică:

Multumesc big grin

| lifeistough a răspuns:

E un virus care te pune sa descarci alt virus; instaleaza-ti un antivirus sau reinstaleaza Windows-ul!

| bello a răspuns:

Nu-l accepta, este un virus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil ori sa ai virusi ori daca ai Windows sa fie vreun mesaj de la Microsoft sa rezolvi vreo problema.Scrie site-ul, poate te ajutam.

| dede98 a răspuns:

Si mie
dar cel mai bine e sa il inchizi
pentru ca iti viruseaza compul programul care te face sa nu te mai deschizi