| RedGuy a întrebat:

Asi dori sa va intreb cei ce jucati MINECRAFT, de ce jucati? Nu sunt "hater" si nu am sa incep sa spun lucruri urate despre minecraft dar vad ca foarte multi joaca si nu inteleg de ce, ce va atrage.Acel joc din partea mea are nota 1 la fiecare aspect al unui joc. Dar poate e ceva ca va atrage.

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si eu ma intreb acelasi lucru.Nu pot sa joc nimic daca nu e pot sa dau setarile la high si rezolutia mare.

| RedGuy explică (pentru Wehrmacht):

Eu fiind un fost jucator de mmorpg,mmofps, moba pot spune ca am jucat si jocuri ce aveau grafica putin cam veche dar niciunul ca Minecraft, incerc sa inteleg ce te poate face sa joci un joc ce din toate punctele de vedere pentru mine este poate cel mai "prost" joc.Pentru mine ce conteaza intr-un joc se poate rezuma la un singur cuvant "EPIC". Ultimul joc jucat de mine a fost Aion...(ca info).

| AstralConfessor a răspuns:

Ca jucator de minecraft va zic sincer ca e super tare, in afara faptului ca are o parte de pvp, una de co-op si de singleplayer si... am mentionat cca poti construii ce vrei tu? De ex te-as ruga sa ma adaugi pe YM la adresa alexandriu@rocketmail.com ca sa iti dau jocul si ipul svului meu ca sa iti dovedesc ca nu ete naspa, este EPIC!

| RedGuy explică (pentru AstralConfessor):

Chiar am sa o fac.Am sa intru in MINECRAFT sa vad daca imi poate schimba parerea.