| anonim_4396 a întrebat:

Buna imi puteti spune ce optiuni trebuie sa aiba o sabie un arc si armura pentru pvp in Minecraft dau funda.

Răspuns Câştigător
| Roby20208 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci...
O sabie: sharpness 3, 4, 5 cu cat e mai mare=mai mult damage, knockback 2, fire aspec 2
arc:power 3, 4.5, flame 1, si ar fi bine si punch 2 care e ca un knockback
armura: cel mai bine e protection 3, 4 ar fi bine si unbraking 3 pentru ca armura se consuma repede
Tot ce am spus eu aici se face foarte greu: xp trebuie foarte mult.
Ca sa faci toate astea trebui minim 5-6 ore

| BurnoutBro a răspuns (pentru Roby20208):

Dar cum crezi e bine sa aiba armura si thorns adica spini?

2 răspunsuri:
| Roby20208 a răspuns:

E cel mai bine thors 3 (cred ca stii ce face) dar dupa o lupta cam de 2 min e pe rosu