| MentalPower a întrebat:

Care sunt cele mai bune enchanted book si pe ce ar trebui sa le pun (sabie/ armura/pickaxe/etc) - in Minecraft?

Răspuns Câştigător
| LordBolton a răspuns:

Cele mai importante ar fi : fire aspect,blaze protection,sharpnes,infintit, flame, loting, protection...

dupa cum probabil sti sau nu cartile vrajite sunt pe levele de exemplu protection 3, cu atat au levelul mai mare cu atat sunt mai bune, de exp daca ai mult xp si faci enchent book o sa iti iasa una de level mare si buna, la arme, unelte, armuri o sa-ti iasa cu mai multe enchenturi pe itema...

unele enchenturi dau damange pe anumiti mobi exemplu spaima artropodelor

nu uita ca unele enchent bookuri(carti vrajite folosesc pentru anumite iteme exemplu flame face sagetile sa fie in flacari)

sper ca te-am ajutat... funda?

2 răspunsuri:
| LordBolton a răspuns:

Pe sabie:esenta focului(care incereaza dusmanul),jefuire(mobii dropeaza mai multe iteme)spaima artropodelor(iti da damage asupra paianjenilor,a pestelui argintiu)
tarnacop:eficienta, unbreaking
arc:infint(sagetile sunt la infint), flacari
armura:protectie impotriva proiectileor, impotriva focului, impotriva explozilor...
funda?

| MentalPower explică:

Daca ai putea sa imi dai o lista cu toate cartile in ordinea importantei lor si pe ce ar trebui sa le punbig grin

| LordBolton a răspuns (pentru MentalPower):

Cele mai importante ar fi : fire aspect,blaze protection,sharpnes,infintit, flame, loting, protection...

dupa cum probabil sti sau nu cartile vrajite sunt pe levele de exemplu protection 3, cu atat au levelul mai mare cu atat sunt mai bune, de exp daca ai mult xp si faci enchent book o sa iti iasa una de level mare si buna, la arme, unelte, armuri o sa-ti iasa cu mai multe enchenturi pe itema...

unele enchenturi dau damange pe anumiti mobi exemplu spaima artropodelor

nu uita ca unele enchent bookuri(carti vrajite folosesc pentru anumite iteme exemplu flame face sagetile sa fie in flacari)

sper ca te-am ajutat... funda?