| VirtualKnight a întrebat:

Buna,joc metin2 ro, am lvl 34 si sunt pe taramul rosu, vreau sa stiu unde imi pica RIB si cum sa fac bani usor?

6 răspunsuri:
| VirtualKnight explică:

Va multumesc mult tuturor, in sfarsit am primit si eu un RIB la arahani, nu pot da un raspuns castigator fiindca toate au fost la fel de bune, imi pare rau.

| ThEEmperoR a răspuns:

Rib iti cade la arahani din valea orcilor. Si ca sa faci bani usor si cel mai usor, te duci frumos si iti iei tarnacop din map2 de la fratele fierarului (Deokabe), gasesti zacaminte (cele mai bune zacaminte sunt: abanos, argint, lacrima cer, aur alb), dai in ele pana dispare, iti iei orice piatra de la +0...+2 (sa fie +0, +1 sau +2, nu conteaza), te duci la alchimistul respectiv din map1 (de exemplu ai 100 minereuri de abanos, te duci la alchimistul abanos), dai pe el si iti face finisaj (poate esua). Un finisaj de abanos costa 400k. Cel de argint 400k, aur alb 350k, si lacrima cer 400-450k. Funda?

| shhhs a răspuns:

Rib pica la arhani, uite aici un ghid de facut bani:
http://continentalguard.blogspot.ro/......tin-1.html

| shhhs a răspuns:

Salut,
1.Uite aici un ghid ce cuprinde 10 metode de facut bani pe Metin2.
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html
Bafta!

| spaghetty a răspuns:

RIB la arhani de langa grota exilului.Acolo miau picat 2 riburi si daca stai mult acolo poti face cate 100k din banii de pe jos si din itemele care cad(trebuie sa bati repede)dar fa 35 si fa-ti armat si stai la metine ca sa faci bani.

| Cspookye a răspuns:

Rib pica la arahanii aia cand te duci spre grota exilului si bani poti face usor din rib-uri vanzari dastea.Sau sa stai sa dai la peste si sa vinzi scoicile. pestii tot ce vrei tu.Dar te sfatuiesc sa iti faci un cont separat cu shop daca vinzi scoici pesti.Pe unu sa pescuiesti si pe altu sa vinzi alea. Funda?