| NeMtZy a întrebat:

nu stiu cum sa explic problema mea, decat doar prin acest link : http://s14.postimg.org/ww6v8wysh/Untitled.png.
Si de azi dimineata, nu ma pot conecta pe messenger.
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| inconscient a răspuns:

Deconecteaza-te de la net, asteapta cateva secunde si conecteaza-te la loc.
SAU
Suna la compania respectiva, romtelecom sau ce ai tu.

| NeMtZy explică (pentru inconscient):

M-am deconectat de la net de aseara, si azi dimineata imi facea asa.
Am facut si ce ai spus tu. Am internet de la RDS, prin fibra optica, si nu are cum sa imi fure cineva din net pentru ca nu am dat useru si parola la nimeni, si asa are si un vecin.

| inconscient a răspuns (pentru NeMtZy):

Dar iti pot da ei informatii despre ce sa faci, nu?

| NeMtZy explică (pentru inconscient):

Ei,insemnand care?

| inconscient a răspuns (pentru NeMtZy):

Cei de la RDS....ma gandeam ca poate daca ii suni si le spui ce se intampla iti pot da niste indicatii mai precise ca ale mele...

| NeMtZy explică (pentru inconscient):

Da, am sa ii sun, dar nu stiu ce sa le spun, asta e problema!

| inconscient a răspuns (pentru NeMtZy):

Buna ziua, ma numesc a din b, judetul c si sunt abonat la internet la dumneavoastra. As vrea sa anunt o defectiune la internet si le spui fara teama ce ne-ai spus si noua. Ce pot face?
Cam asa ceva...

| NeMtZy explică (pentru inconscient):

Ok! Multumesc! Voua nu am stiut cum sa va sun si am pus linkul ala, ca nu stiu cum se numeste problema laughing daca stiam ii sunam din prima. intelegi?

| inconscient a răspuns (pentru NeMtZy):

Spune-le ca nu gaseste nicio pagina de internet! laughing

| inconscient a răspuns (pentru NeMtZy):

Ca nu functioneaza! Tot aia e! laughing

| NeMtZy explică (pentru inconscient):

Imi gaseste paginile de internet, de aceea sunt pe TPU., nu mi se incarca pe net, si apare chestia aia din linkul de mai sus! In fine, multumesc mult, ai fundita!

| inconscient a răspuns (pentru NeMtZy):

Meci, dar chiar vroiam sa te ajut...In fine....merci mult! Sper sa rezolvi pana la urma!