| 7Roby7 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor...as vrea un server sau mai multe(depinde de cate stiti) de Minecraft pentru cea mai noua versiune, 1.4.6 (OBLIGATORIU sa nu aiba nevoie de cont premium)
Si, daca aveti posibilitatea sa imi dati si un tutorial(cat de simplist posibil) despre cum as putea creea un server minecraft multiplayer pentru versiunea 1.4.6 fara cont premium.
Multumesc Anticipat. happy Funda celor mai bune servere.

4 răspunsuri:
| StefyBoy a răspuns:

Craftersland.zapto.org, merge si cu 1.4.6, si fara cont premium, dar sunt oamenii mai nesimtiti pe acolo, sau daca nu iti place deschid eu unul pe la 27 Decembrie sper, si ti-l dau, si trebuie sa ai ori host ori calculator bun ca sa ti un server, uita-te la tutoriale pentru ca sunt multe

| Made4People a răspuns (pentru StefyBoy):

Salut...am vazut ca ai spus de sv.mi-l poti da si mie? vreau sa precizez ca sunt incepator in mc.

| Made4People a răspuns (pentru StefyBoy):

Imi poti da si mie sv? vreau sa precizez ca sunt incepator.

| 7Roby7 explică (pentru Made4People):

Am aflat cum sa fac un server de Minecraft dar cu Hamachi.Baga-ma in lista ta de Yahoo Messenger(furedi.robert@yahoo.com este ID-ul meu) sau da-mi ID-ul tau sa te bag eu in lista, si mai vorbim acolo. happy