| Urechilă97 a întrebat:

Am placa de baza Biostar 945GC-M7 TE. si as dori sa imi zice-ti care e maxima frecventa care suporta placa de baza. as dori sa imbunatatesc pc-ul cu inca 2 gb ram, dar nu stiu care e frecventa maxima care duce placa. HELP ME! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Biostar 945GC-M7 TE suporta pana la 2 gb de rami si se pot monta placi ddr2 cu frecvente de 400 / 533 / 667. Pe site-ul oficial iti indica si producatorii de rami recomandati pentru acest tip de placa. Capacitatea maxima de memorie am aflat-o din manualul placii postat pe un alt site decat cel oficial (care nu ofera nicio informatie in acest sens).

| Urechilă97 explică (pentru dannyel86):

Am vazut pe un site ca suporta pana la 4 gb placa.Dar intrebarea cu maxima frecventa ramane in cautare.

| dannyel86 a răspuns (pentru Urechilă97):

Arata sursa ta, sa le comparam.